Pobity ginekolog w Słupsku. Apel mieszkańców

Pobity ginekolog w Słupsku. Apel mieszkańców

Bogumiła Rzeczkowska

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Podejrzany twierdzi, że jest niewinny.

Podejrzany twierdzi, że jest niewinny. ©Łukasz Capar

Stan zdrowia ginekologa Rafała I. się poprawia. Pacjent wciąż przebywa na OIOM-ie.
Podejrzany twierdzi, że jest niewinny.

Podejrzany twierdzi, że jest niewinny. ©Łukasz Capar

- Próba wybudzenia pacjenta podjęta pod koniec ubiegłego tygodnia powiodła się, ale dopiero po jakimś czasie będziemy mogli ocenić, jak doktor wraca do zdrowia. Nadal jest leczony i rehabilitowany - mówi Bernadetta Lewicka, zastępca dyrektora słupskiego szpitala.

Tymczasem na stronie www.petycje.pl pojawił się apel mieszkańców Słupska i okolic dotyczący sprawy ataku na ginekologa, skierowany do obywateli całego kraju pod nazwą "Petycja w sprawie zmiany kwalifikacji czynu oraz ukarania sprawcy brutalnej napaści na dr. Rafała I."

- Ostatnio w naszym mieście doszło do aktu nienawiści, zawiści oraz chorej zazdrości. Brutalnej napaści, której ofiarą padł znany lekarz, specjalista ginekolog, zastępca ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego pan dr. Rafał I. Podejrzany o popełnienie tego przestępstwa Tomasz P. znajduje się już w areszcie.

Zostały mu postawione zarzuty spowodowania obrażeń zagrażających życiu! Nie możemy i nie chcemy tego tolerować!!! Przestępcy muszą otrzymać wyraźny przekaz: kto uderza drugą osobę w głowę ręką lub jakimkolwiek innym przedmiotem, doprowadzając do utraty przytomności, kto kopie już leżącego człowieka po głowie, musi liczyć się z jego śmiercią! - czytamy w petycji.

Nadawcy listu piszą o solidarności z rodziną i przyjaciółmi oraz współpracownikami doktora, ale także protestują przeciwko "ulgowemu" traktowaniu sprawców takich przestępstw. Domagają się - w trosce o bezpieczeństwo własne oraz najbliższych - zmiany kwalifikacji czynu na próbę zabójstwa. Pod petycją podpisało się prawie 50 osób.

Jednak te decyzje należą do prokuratury. Śledztwo trwa. W czwartek słupski sąd okręgowy rozpatrzy zażalenie Tomasza P. na tymczasowe aresztowanie. Podejrzany twierdzi, że jest niewinny.

Komentarze (70)

Wszystkie komentarze (70) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo