Oświatowa Solidarność protestuje przeciw likwidacji szkół w...

Oświatowa Solidarność protestuje przeciw likwidacji szkół w Słupsku (wideo)

Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@mediaregionalne.pl

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Transparent przeciwko likwidacji szkoły nr 7.

Transparent przeciwko likwidacji szkoły nr 7.

Zostaliśmy oszukani. W Gimnazjum nr 1 w Słupsku miał powstać zespół szkół, a nagle postanowiono o zamiarze jego likwidacji - mówiła we wtorek Dorota Bojarowska-Bublej, szefowa oświatowej Solidarności w Słupsku.
Transparent przeciwko likwidacji szkoły nr 7.

Transparent przeciwko likwidacji szkoły nr 7.

To oskarżenie wobec Krzysztofa Sikorskiego, wiceprezydenta Słupska oraz słupskich radnych, którzy przegłosowali uchwałę o zamiarze likwidacji SP nr 7 w Słupsku, choć takiego ruchu nie przewiduje obowiązująca w mieście strategia oświatowa, padło podczas dzisiejszej konferencji prasowej podsumowującej IX Walne Zebranie Delegatów Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Słupsku.Przedtem zebrani w Bursie Szkolnej przy ul.
Szczecińskiej delegaci ogłosili stanowisko Walnego Zebrania dotyczące likwidacji i przekształcenia placówek oświatowych. Wyrazili w nim swoje oburzenie i zdecydowany protest przeciw decyzjom lokalnego samorządu, dotyczącym likwidacji oraz przekształcania słupskich szkół i przedszkoli.

"Niedawno, tuż przed wyborami samorządowymi , wśród postulatów wyborczych pojawiły się hasła troski o jakość regionalnej oświaty. Dziś powszechną i w Słupsku i w kraju praktyką , stało się powoływanie na czynniki ekonomiczne , rzekomo zmuszające słupskich samorządowców do likwidacji placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 7 u Gimnazjum nr 1" - czytamy w stanowisku.

Zdaniem związkowców pozorne oszczędności wkrótce staną się źródłem zwielokrotnionych wydatków , bo od 2014 roku do szkól zacznie trafiać wyż demograficzny. Z tych wszystkich względów żądają od władz lokalnych rozwagi, sformułowania przejrzystych zasad polityki edukacyjnej, stosowania zasad jawności w przygotowywaniu i podejmowaniu decyzji, respektowania zasad dialogu społecznego, poszanowania praw i interesu reprezentowanych wyborów oraz uchylenia projektów uchwał o zamiarze likwidacji SP nr 7 i Gimnazjum nr 1 w Słupsku.

Gdy zapytaliśmy związkowców, czy zaakceptowaliby zarządzanie SP nr 7 przez tworzone właśnie stowarzyszenie, usłyszeliśmy, że za wcześnie o tym mówić, bo nie wiadomo, czy w ogóle powstanie.

Komentarze (85)

Wszystkie komentarze (85) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo