Słupszczanin protestuje i zwraca odznaczenie prezydentowi

Słupszczanin protestuje i zwraca odznaczenie prezydentowi

Zbigniew Marecki

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Słupszczanin protestuje i zwraca odznaczenie prezydentowi
Słupszczanin protestuje i zwraca odznaczenie prezydentowi

Adam Jaworski postanowił odesłać odznaczenie do Kancelarii Prezydenta RP. Dołączył też list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym tłumaczy motywy swojej decyzji. ©Łukasz Capar

Z powodu nieposzanowania prawa przez organy władzy państwowej i sąd Adam Jaworski ze Słupska postanowił zwrócić Brązowy Krzyż Zasługi RP, który dostał od prezydenta Wałęsy.
Były miejski radny, a na co dzień właściciel zakładu fotograficznego nie ukrywa, że ten gest jest formą protestu. Dlatego wczoraj postanowił odesłać odznaczenie do Kancelarii Prezydenta RP, a do niego dołączył list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym tłumaczy motywy swojej decyzji.

"Szanowny Panie Prezydencie, zwracam na Pana ręce Brązowy Krzyż Zasługi RP, nadany mi przez Pana poprzednika na urzędzie Lecha Wałęsę za te moje osiągnięcia, które miały miejsce w mojej pracy społecznej i samorządowej.
Proszę wybaczyć, ale nie mogę się z tym pogodzić, co dzieje się dzisiaj w naszej Ojczyźnie tak w odniesieniu do ogółu obywateli, jak i mojej rodziny" - czytamy w liście.

Do tak dramatycznego kroku Jaworskiego doprowadziły trwające już ponad 26 lat starania jego rodziny o naprawienie krzywdy, jaką było przejęcie przez komunistyczny reżim PRL 33-hektarowego gospodarstwa rolnego na Kaszubach.

- Dziś, kiedy decyzje administracyjne stały się faktem, po 9 latach trwania postępowania o uznanie naszych roszczeń przed ministrem rolnictwa i są korzystne dla nas, warszawski sąd łamie przepisy prawa materialnego tylko i wyłącznie dlatego, że moja rodzina i ja mamy czelność upomnieć się o naprawienie krzywdy wyrządzonej przez państwo- mówi Jaworski. W Biurze Prasowym Kancelarii Prezydenta RP dowiedzieliśmy się, że gdy pismo pana Jaworskiego tam wpłynie, to na pewno uzyska odpowiedź.


Komentarze

Wszystkie komentarze (110) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo