Klikasz myszką i karmisz bezdomne zwierzęta

Klikasz myszką i karmisz bezdomne zwierzęta

Daniel Klusek daniel.klusek@mediaregionalne.pl

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Zwierzaki ze słupskiego schroniska mogą dostać tony karmy. Wystarczy tylko kliknąć na nie w serwisie internetowym Tablica.pl.

Zwierzaki ze słupskiego schroniska mogą dostać tony karmy. Wystarczy tylko kliknąć na nie w serwisie internetowym Tablica.pl. ©Kamil Nagórek

W środę rusza akcja "Nakarm psa z Tablicą". Wystarczy kliknąć, by podopieczni słupskiego schroniska dla zwierząt dostali kilogramy karmy.
Zwierzaki ze słupskiego schroniska mogą dostać tony karmy. Wystarczy tylko kliknąć na nie w serwisie internetowym Tablica.pl.

Zwierzaki ze słupskiego schroniska mogą dostać tony karmy. Wystarczy tylko kliknąć na nie w serwisie internetowym Tablica.pl. ©Kamil Nagórek

Serwis Tablica.pl już czwarty raz prowadzi akcję dokarmiania zwierząt w schroniskach. W tym roku wybrała dwie takie placówki - w Słupsku i Elblągu.

Każdy z nas może sprawić zwierzakom prezent, nawet bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć udział w akcji on-line "Nakarm psa z Tablicą", która od kilku lat angażuje w pomoc internautów z całej Polski.

- Nasza akcja udowadnia, że Polakom nie jest obojętny los porzuconych zwierząt, trzeba im tylko dać okazję do działania. Do tej pory w trakcie trzech edycji nakarmiliśmy 260 psów z dziesięciu schronisk, do których trafiło już blisko siedem ton karmy - mówi Przemek Klemczak z serwisu Tablica.pl, organizatora akcji.

- Zawsze przy okazji akcji udawało nam się aktywizować nie tylko internautów, ale także okolicznych mieszkańców. Dzięki ich darom zwierzęta mogły spędzić zimę w godnych warunkach w schronisku, a nierzadko nawet w nowym domu. Mamy nadzieję, że w tym roku w Słupsku i Elblągu będzie podobnie.
O karmę dla całego słupskiego schroniska będzie walczyć 30 wybranych psów.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę: http://tablica.pl/nakarm-psa/ i wybrać psa, którego chcemy karmić i kliknąć na kość. Codzienne klikanie w jego profil - aż do zapełnienia wirtualnej kości
- sprawi, że do jednego czworonoga trafi worek karmy, czyli łącznie co najmniej 1,5 tony pożywienia dla całego schroniska. Ale uwaga: na profil można kliknąć tylko raz dziennie.

Darów dla schroniska może być jednak dużo wię­cej, bo gdy wszystkie słupskie psy zostaną już wirtualnie nakarmione, na serwisie pojawią się kolejne zwierzaki. Je również będzie można wirtualnie karmić.

- Jesteśmy na to przygotowani i mamy ogromną nadzieję, że te pieski, które będziemy prezentować, szyb­ko zostaną wirtualnie nakarmione - mó­­­wi Katarzyna Rosińska, kierownik słupskiego schroniska dla zwierząt. - Bardzo liczymy też na to, że przy okazji tej akcji mieszkańcy miasta i regionu zdecydują się na adopcję psiaków, szczególnie tych starszych. Zwierzęta, które mają osiem lat i więcej, można zaadoptować za darmo.

Akcja klikania na wirtualne kości potrwa do 18 grudnia, a karma do słupskiego schroniska trafi jesz­cze przed świętami. Patronat nad akcją sprawuje "Głos Pomorza" oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Och­rony Zwierząt Animals.

Komentarze (4)

Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo