Liga Matematyczna w I LO w Słupsku

Liga Matematyczna w I LO w Słupsku

Zbigniew Marecki

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Liga Matematyczna w I LO w Słupsku
Liga Matematyczna w I LO w Słupsku

Liga Matematyczna w I LO w Słupsku. ©sxc.hu

Ponad 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyło w półfinale Ligi Matematycznej, który odbył się w miniony czwartek w I Liceum Ogólnokształcących w Słupsku.
Półfinalistów wyłoniono z ponad 600 uczniów szkół ze Słupska, regionu słupskiego oraz między innymi z Bytowa, Człuchowa, Chojnic, Lęborka, Pucka, Władysławowa i Trójmiasta. Uczestnicy półfinału zmierzyli się kolejny raz z nieszablonowymi zadaniami wymagającymi pomysłowości i kreatywności w ich rozwiązaniu. Najlepsi z najlepszych zostaną zakwalifikowani do finału, który odbędzie się w kwietniu na Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego to prestiżowy konkurs dla uczniów uzdolnionych matematycznie wszystkich typów szkół. Organizowany jest od 1996 roku przez I Liceum ogólnokształcące i Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. jego celem jest popularyzacja matematyki.
Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Ligi Matematycznej (http://www.matematyka.apsl.edu.pl/liga).
Tagi:

Komentarze

Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo