Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu

Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu

Alek Radomski

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Spotkanie "Jak zostać błogosławionym bogaczem?". Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prelegenci specjalnej konferencji zorganizowanej przez duchownych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu

Nauczą katolików jak prowadzić biznes po bożemu ©sxc.hu

Konferencja, która odbędzie się w połowie kwietnia w Koszalinie, to propozycja dla przedsiębiorców i biznesmenów. Poprowadzą ją specjaliści, których zadaniem będzie uzmysłowienie m.in., że to, co w Biblii nazywane jest pomnażaniem talentów. To nic innego, jak to, co współczesne podręczniki do biznesu nazywają coachingiem.

Księża i świeccy będą przekonywać, że biznes po bożemu nie tylko nie stoi w sprzeczności z Pismem Świętym, ale i jest możliwy. Jak zaznaczają, pokażą, jak tego dokonać i że nie będzie to nudne kazanie.

Przeczytaj także: Poproś Jezusa do telefonu. Wiadomość prosto z nieba

- Przecież pomnażanie talentów to nic innego jak praca nad rozwojem kariery, umiejętnościami i polepszeniem efektów działania - zauważa ksiądz Rafał Jarosiewicz, szef Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizator konferencji.

- Chcemy pokazać uczestnikom, którzy prowadzą swój biznes lub dopiero z nim startują, co Pismo Święte mówi na ten temat. Przecież Biblia, tak samo zresztą jak wiele podręczników, mówi, by środki pomnażać. Chodzi też o to, aby ludzie przekroczyli siebie, mądrze korzystali z talentów, aby nie byli zamknięci na zmiany.

Tematem konferencji jest też zarządzanie finansami z mądrością bożą i przekleństwo długu. Organizatorzy postarają się też odpowiedzieć na pytanie czy Bóg chce, żebyśmy byli biedni albo bogaci. Nie zabraknie wskazówek, jak prowadzić biznes po bożemu, czyli według bożych zasad w biznesie. Będzie również o zarządzaniu finansami w niepewnych czasach.

Przeczytaj także: John Bashobora z Ugandy dał ludziom nadzieję (zdjęcia, wideo)

Prelegenci, którzy już zapowiedzieli swój udział w konferencji, to psycholodzy, trenerzy biznesu i doradcy zawodowi. Przyjadą też menedżerowie, biznesmeni i pracodawcy. O sposobie na wyjście ze spirali długu opowiedzą ci, którzy w nią wpadli. Sporo miejsca zajmie też etyka w biznesie, której założenia - jak zaznacza ks. Rafał Jarosiewicz - pokrywają się z tym, co zawarte jest w Piśmie Świętym.


Gdzie to będzie

Konferencja "Jak to się robi po bożemu, czyli zostań błogosławionym bogaczem" odbędzie się 13 i 14 kwietnia w Szkole Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w Koszalinie. Ilość miejsc ograniczona do 300 osób. Szczegóły i zapisy na www.pobozemu.pl lub pod numerem telefonu 513 019 422.

Komentarze (18)

Wszystkie komentarze (18) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo