Nowa kawiarnia w centrum Słupska (wideo)

Nowa kawiarnia w centrum Słupska (wideo)

Daniel Klusek daniel.klusek@mediaregionalne.pl

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Słupska kawiarnia sieci Columbus Coffee działa od soboty.

Słupska kawiarnia sieci Columbus Coffee działa od soboty. ©Kamil Nagórek

Przy ulicy Wojska Polskiego w Słupsku otwarto sieciową kawiarnię Columbus Coffee. Przedstawiciele sieci mają nadzieję, że dzięki niej centrum miasta zacznie ożywać.
Słupska kawiarnia sieci Columbus Coffee działa od soboty.

Słupska kawiarnia sieci Columbus Coffee działa od soboty. ©Kamil Nagórek


Słupska kawiarnia Colum­bus Coffee działa od soboty w lokalu u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza. Pomieszczanie przez kilka lat stało puste, słupszczanie w średnim i starszym wieku z pewnością pamiętają, że niegdyś był tam sklep papierniczy.

- Inwestorzy wybrali Słupsk, bo nie zauważyliśmy w mieście takiej oferty, jaką my proponujemy - mówi Agnieszka Spisak, kierownik do spraw rozwoju sieci w Columbus Coffee. - Nie chcemy zamykać się w centrach handlowych, chcemy otworzyć się na ludzi. U nas można wypić kawę, wracając z pracy lub ze szkoły do domu. Klienci mogą się jej napić na miejscu, a przy okazji posłuchać muzyki lub przeczytać książkę, albo wziąć ją ze sobą na wynos.

Zanim kawiarnia została otwarta, przedstawiciele sieci przeprowadzili badania i analizy, z których wynikało, że biznes w centrum Słupska może się opłacać.

- Rozmawialiśmy z mieszkańcami o ich potrzebach. Okazało się, że słupszczanie są otwarci na nowości. Analizowaliśmy też przychody i koszty prowadzenia działalności w Słupsku i portfele mieszkańców. Wybierając lokalizację przy ulicy Wojska Polskiego, zwracaliśmy uwa­gę na ruch pieszy i samochodowy. Tutaj jest wielu przechodniów, którzy po drodze mogą podejmować spontaniczne decyzje o tym, by na­pić się kawy - mówi przedstawicielka Columbus Coffee. - Najczęściej naszymi klientami są ludzie młodzi, w wieku od 15. do 35. roku życia. Liczymy, że w Słupsku będzie podobnie, choć zauważyliśmy, że tu odwiedza­ją nas również osoby nieco starsze.

Przedstawiciele sieci poprzez swoje barwy firmowe chcą ożywić ulicę również wizualnie. - Czerwień i czerń już nas wyróżniają, bo elewacje wię­kszości kamienic, choć odnowione, są utrzymane w stonowanych barwach. Ma­my nadzieję, że swoją obecnością zachęcimy do otwarcia tutaj swoich lokali również innych inwestorów i centrum Słupska znowu ożyje - mówi Agnie­szka Spi­sak.

Najtańsza kawa w Columbus Coffee kosztuje 5,90 złotego. W ofercie są również m.in. herbaty, gorące czekolady, szejki, soki, ale również wypiekane na miejscu mufiny i ciabaty, a także sandwicze i sałatki.

Do końca sierpnia i przez pierwszy tydzień września kawiarnia kompletuje biblioteczkę, z której będzie mógł korzystać każdy jej klient. Osoby, które przyniosą w tym czasie do lokalu książki, mogą liczyć na darmową kawę.

Słupska kawiarnia jest 16. lokalem Columbus Coffee. Sieć powstała w Szczecinie trzy lata temu. Tam ma najwięcej, bo aż osiem lokali. Swoje kawiarnie otworzyła również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Stargardzie Szczecińskim i sezono­wo również w Międzyzdrojach. Niemal wszędzie są to lokale w centrach miast, tylko w dwóch przypadkach Columbus Coffe zostało otwarte w galeriach handlowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (70)

Wszystkie komentarze (70) forum.gp24.pl

Polub nas na Facebooku

Wideo ze Słupska

Zdjęcia ze Słupska

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GP24 poleca

Zagłosuj na najlepszą usługę lata!

Zagłosuj na najlepszą usługę lata!

Zagłosuj na najlepszy sklep lata!

Zagłosuj na najlepszy sklep lata!

Zobacz na żywo wielki Moscow City Ballet w Jeziorze Łabędzim!

Zobacz na żywo wielki Moscow City Ballet w Jeziorze Łabędzim!