Przedszkole za darmo w Słupsku

Przedszkole za darmo w Słupsku

Zbigniew Marecki

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

W Parkowym Przedszkolu 15 dzieci będzie miało zapewnioną opiekę za darmo.

W Parkowym Przedszkolu 15 dzieci będzie miało zapewnioną opiekę za darmo. ©Kamil Nagrek

Niepubliczne Parkowe Przedszkole przy ul. Koszalińskiej 7a w Słupsku prowadzi nabór chętnych do grupy przedszkolnej przez rok współfinansowanej przez UE.
W Parkowym Przedszkolu 15 dzieci będzie miało zapewnioną opiekę za darmo.

W Parkowym Przedszkolu 15 dzieci będzie miało zapewnioną opiekę za darmo. ©Kamil Nagrek

W ubiegłym roku szkolnym ta placówka prowadziła dwie grupy przedszkolne, których funkcjonowanie nie obciążało rodziców dzieci.

Było to możliwe dzięki uzyskaniu unijnego dofinansowanie do projektu "Przedszkole przyjazne dzieciom i pracującym rodzicom".

- Ubiegłoroczna edycja projektu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców, dlatego zdecydowałam się na kontynuację przedsięwzięcia - mówi Beata Główczewska, dyrektor przedszkola.
W tym roku projektem, współfinansowanym z pienię­dzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zostanie objętych w tym przedszkolu 15 dzieci ze Słupska w wieku 3-5 lat. Projekt będzie trwał od września 2013 do końca sierpnia 2014 r. Dla tych dzieci zostanie utworzona nowa grupa przedszkolna.

- Dzieci będą miały u nas zapewnioną bezpłatną opiekę od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 17. Gwarantujemy także bezpłatne wyżywienie - mówi dyr. Główczewska.

Projekt "Przedszkole przyjazne dzieciom i pracującym rodzicom" przewiduje także bezpłatne zajęcia dodatkowe, czyli język angielski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, logopedię oraz warsztaty komputerowe, a dla rodziców konsultacje pedagogiczno-psychologiczne. W ramach projektu dzieci pojadą na wycieczkę do gdańskiego ZOO, udadzą się do kina i teatru. Wszystkie dzieci w grupie otrzymają darmowe podręczniki. Będą też miały opłacone ubezpieczenie.

Zainteresowani rodzice już mogą składać wnioski, które można pobrać w siedzibie przedszkola. Należy do nich dołączyć wymagane dokumenty: zaświadczenia o zarobkach, zasiłkach i innych dochodach. - Preferowane będą rodziny, w których występuje wielodzietność, bezrobocie, samotne rodzicielstwo czy niepełnosprawność rodzica lub dziecka - dodaje dyrektor Beata Główczewska.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 725 480 012.

Komentarze (1)

NM

Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo