Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

List w obronie Chinki walczącej z korupcją (wideo)

Monika Zacharzewska [email protected]
Uczniowie pisali do władz represjonujących bohaterów.
Uczniowie pisali do władz represjonujących bohaterów. Monika Zacharzewska
Listy w obronie dziewięciorga represjonowanych osób pisali do władz ich krajów uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych.

- Postanowiłem napisać do prezydenta Chin list, w którym proszę o uwolnienie młodej Chinki Liu Ping, aktywistki walczącej o przestrzeganie praw człowieka, którą skazano na sześć i pół roku więzienia za organizowanie wydarzeń nawołujących chiński rząd do podjęcia walki z korupcją - mów i Konrad Piętka, drugoklasista z Liceum Policyjnego przy Zespole Szkół Informatycznych.

Uczniowie tej szkoły najpierw na lekcjach wychowawczych dowiadywali się w jakich krajach i za co repesjonowani są obrońcy praw człowieka. Poznawali katalog podstawowych praw, a w środę pisali listu do władz ich krajów z prośbami o uwolnienie bojowników. Taką akcję w szkole zorganizowano po raz drugi.

- Młodzież chętnie angażuje się w akcję, mają przygotowane życiorysy osób, o których uwolnienie zabiegają i wzory listów. Wiele osób jednak pisze je własnymi słowami - mówi Kamila Drobkiewicz, nauczycielka.

Akcję pod hasłem Maraton Pisania Listów Amnesty International zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Jest to sposób walki społeczeństwa całego świata o prawa człowieka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza