Wielkie poszukiwania zaginionego Borysa (zdjęcia)

  Wielkie poszukiwania zaginionego Borysa (zdjęcia)

  Krzysztof Piotrkowski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Borys już bezpieczny w objęciach mamy.

  Borys już bezpieczny w objęciach mamy. ©Fot. Łukasz Capar

  Kilkaset osób szukało małego chłopca, który w sobotę wieczorem zaginął w Ustce. Akcję śledziła cała Polska.
  Borys już bezpieczny w objęciach mamy.

  Borys już bezpieczny w objęciach mamy. ©Fot. Łukasz Capar

  25 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  300 policjantów, strazników granicznych, strazaków i zolnierzy poszukiwalo w Ustce 7-letniego chlopca. Dziecku nic sie nie stalo, jest zdrowe i troche

  Borys się odnalazł

  Link do głównego zdjęcia

  300 policjantów, strazników granicznych, strazaków i zolnierzy poszukiwalo w Ustce 7-letniego chlopca. Dziecku nic sie nie stalo, jest zdrowe i troche wystraszone. ©Lukasz Capar


  Mały znalazł się w niedzielę rano cały i zdrowy. Noc spędził w obcym domu.

  Informacja o zaginięciu siedmioletniego Borysa z Ustki obiegła serwisy krajowe w sobotę późnym wieczorem. Chłopiec około godziny 15 wracał z placu zabaw do domu. Był zły, pokłócił się z kolegami. Mimo że miał do domu miał kilkaset metrów, nie dotarł do wieczora. Zapadał zmrok. Zdenerwowana matka zaalarmowała policję. Była godzina 20.

  Wielka mobilizacja

  - Natychmiast rozpoczęliśmy akcję poszukiwawczą - mówi Jacek Bujarski, rzecznik słupskiej policji. - Przeczesywaliśmy całe miasto, a nawet morze wzdłuż brzegu.. Poza policjantami, chłopca szukali żołnierze z 7. Brygady Obrony Wybrzeża, marynarze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, funkcjonariusze Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej, strażacy oraz mieszkańcy Ustki.

  Nad miastem krążył śmigłowiec z kamerą termowizyjną, taksówkarze objeżdżali zakątki miasta, łodzie patrolowe penetrowały wybrzeże Bałtyku. Z Gdańska przybyli policjanci z psami przeszkolonymi do szukania ludzi.

  Mimo fatalnej pogody i smagającego gradu chłopca szukało około 350 osób. Akcja została wstrzymana dopiero około godziny trzeciej nad ranem. Tuż przed godziną ósmą w niedzielę wznowiono ją.

  Na porannych mszach w kościołach o zaginionym mówili księża. Wczoraj do poszukiwań przyłączyli się nawet skazani odsiadujący wyrok z zakładzie karnym w Ustce.

  Chłopiec niespodziewanie odnalazł się sam. Około dziesiątej do domu przyprowadził go 52-letni ustczanin. Chłopiec był cały i zdrowy. Noc spędził z rodziną nieznajomego mężczyzny, zaledwie ulicę dalej. I tu rodzą się pytania.

  Nic nie wiedziałem


  Poszukiwania w Ustce

  Nasz komentarz


  7- letni Borys na szczęście się odnalazł. Mam nadzieję, że dzisiaj we wszystkich naszych szkołach podstawowych, a przynajmniej usteckich (bo najbliższa im jest ta historia), nauczyciele wytłumaczą na przykładzie Borysa, jak wielką przykrość można zrobić rodzicom i jakiego kłopotu można narobić. Skutki nieodpowiedzialnych zachowań mogą być nieobliczalne. Dzisiejszy artykuł może być świetną podstawą lekcji poglądowej, jak rozumieć słowo odpowiedzialność. Nawet w wieku siedmiu lat. Niestety, najgorzej wytłumaczyć rzecz dorosłym.  - Mężczyzna zeznał, że spotkał chłopca zziębniętego i wystraszonego, więc zaopiekował się nim - mówi rzecznik. - Lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń mogących świadczyć, że dziecko działa się krzywda. Borys bawił się z dziewięcioletnią córką nieznajomego. Zjadł kolację i poszedł spać w obcym domu. Policji mężczyzna przyznał, że nie miał pojęcia o akcji poszukiwawczej. Nie potrafił jasno wytłumaczyć, dlaczego ani on ani jego żona nikogo nie poinformowali o malcu.

  - Nie wiedziałem, co się dzieje, ale mówiłem mu chodź pójdziemy do mamusi, bo się martwi - mówi mężczyzna. - Bał się i nie chciał wracać. Szkoda mi go było, a nie chciał podać nazwiska.

  Borys wczoraj był przerażony całym zdarzeniem. Przestraszył się policjantów, kamer i dziennikarzy. Jego matka nie chciała rozmawiać z mediami, podziękowała tylko za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  Laur Piękna 2017 – czekamy na zgłoszenia kosmetyczek, fryzjerów i trenerów fitness

  Laur Piękna 2017 – czekamy na zgłoszenia kosmetyczek, fryzjerów i trenerów fitness

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]