Ustka w weekend odpoczywa (wideo)

  Ustka w weekend odpoczywa (wideo)

  Justyna Wawak

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ubiegłoroczna majówka w Ustce.

  Ubiegłoroczna majówka w Ustce. ©Justyna Wawak

  Jutro rozpoczyna się długi majowy weekend. Ustczanie będą mogli kupić rośliny na giełdzie kwiatów, zagrać w piłkę nożna i tenisa.
  Ubiegłoroczna majówka w Ustce.

  Ubiegłoroczna majówka w Ustce. ©Justyna Wawak

  Także posłuchać darmowych koncertów. Przedstawiamy godziny otwarcia sklepów, aptek, stacji benzynowej i przychodni zdrowia.

  Imprezy rozrywkowe w najdłuższy majowy weekend rozpoczną się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej 35. W czwartek 1, maja odbędzie się "Wielka majówka i IX Giełda Kwiatów": O godz. 9 - początek giełdy kwiatów i sprzętu działkowego, godz. 10 - otwarty turniej tenisa ziemnego o puchar dyrektora OSiR, godz.
  11 - turniej piłki nożnej zakładów pracy, godz. 10-14 - znakowanie rowerów, godz. 11 - występy zespołów artystycznych (Szkoła Podstawowa nr 1 Gimnazjum), od godz. 13 otwarte będzie miasteczko ruchu drogowego i zostaną rozegrane zawody rowerkowe przedszkolaków.

  Od godz. 14 zaplanowano blok imprez dla dzieci, będzie m.in. malowanie twarzy, wioska indiańska, rzuty do kosza, łowienie rybek, rzut lotką do celu. O godz. 16 wystąpi zespół "Morska fala", godz. 17 zespołu "Akord", godz. 19 rozpocznie się recital Laury Czyżewskiej, wokalistki z Niemiec, a o godz. 19.30 występ zespołu "Fun-tastic".

  W czwartek w domu kultury przy ul. Kosynierów o godz. 11 rozpocznie się "Majowe graffiti", czyli impreza paraplastyczna dla młodzieży malującej farbami sprayowymi. Impreza zostanie zorganizowana na podwórku domu kultury. W sobotę 3 maja o godz. 18, w sali widowiskowej domu kultury rozpocznie się "Salon poetycki", a w nim występ aktorki Anny Seniuk. Wstęp wolny.

  Film z imprezy na terenie OSiR w Ustce  Oficjalne obchody

  W piątek, 2 maja w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej uroczystości rozpoczną się o godz. 12 przed ratuszem przy ul. Wyszyńskiego. W sobota, 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja o godz. 11 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP Gwiazdy Morza, godz. 12 uroczystość przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945, godz. 17 spotkanie władz samorządowych z kombatantami w Domu Kultury przy ul. Kosynierów 19.

  Jak pracują urzędy

  Urząd Miasta w Ustce, przy ul. Wyszyńskiego nieczynny będzie od czwartku 1 maja do niedzieli 4 maja. W piątek 2 maja dyżur będzie pełnić Urząd Stanu Cywilnego, w godz. od 8 do 11, pod nr tel. (059) 8145 543.

  Urząd Gminy Ustka, przy ul. Dunina w Ustce nieczynny będzie od czwartku 1 maja aż do niedzieli.

  Idziemy na zakupy

  Sklep "Sam Czar" przy placu Wolności 9 zamknięty będzie w środę 1 maja i w sobotę 3 maja. W czwartek 2 maja czynny będzie w godz. 7-21. W niedzielę 4 maja sklep będzie otwarty w godzinach 9-18.30. Centrum Handlowe Marina przy ul. Grunwaldzkiej będzie zamknięte 1, 3 i 4 maja. Zakupy w boksach handlowych centrum będzie można zrobić w piątek 2 maja w godzinach 10-18, a w boksy przemysłowe będą czynne w godzinach 7-21.

  Po lekarstwa

  W nocy ze środy 30 kwietnia na 1 maja dyżurować będzie apteka Remedium przy ul. Wyszyńskiego. Punkt ten będzie czynny w czwartek 1 maja w godz. 10-14 oraz w piątek 2 maja w godz. 8-20. W długi weekend dyżury będą pełnić: 1 maja - Apteka Ustecka przy ul. Żeromskiego, 3 maja - Apteka Jantar przy ul. Grunwaldzkiej, 4 maja - Apteka Nadmorska przy ul. Marynarki Polskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Ustki

  Zdjęcia z Ustki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!