Magda Gessler zrobi Kuchenne Rewolucje w usteckiej Syrence

Magda Gessler zrobi Kuchenne Rewolucje w usteckiej Syrence

Marcin Prusak marcin.prusak@mediaregionalne.pl

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Magda Gessler zrobi rewolucję w restauracji Syrenka w Ustce.

Magda Gessler zrobi rewolucję w restauracji Syrenka w Ustce. ©Krzysztof Falcman, Łukasz Capar

Magda Gessler, prowadząca w TVN program telewizyjny Kuchenne Rewolucje, zrealizuje odcinek w Ustce. Będzie zmieniała restaurację Syrenka.
Magda Gessler zrobi rewolucję w restauracji Syrenka w Ustce.

Magda Gessler zrobi rewolucję w restauracji Syrenka w Ustce. ©Krzysztof Falcman, Łukasz Capar

Program Magdy Gessler będzie kręcony w Syrence w Ustce

Kuchenne Rewolucje


Program stacji TVN. Prowadzi go znana restauratorka Magda Gessler. Odwiedza ona restauracje, które zgłosiły się do programu. W ciągu czterech dni musi wprowadzić zmiany w lokalu na lepsze. Staje się na ten czas szefem lokalu. Nie toleruje sprzeciwu. Mówi wprost, co jest nie w porządku.

Po dwóch tygodniach Gessler wraca, by zobaczyć czy w lokalu utrzymano zalecone zmiany.

Program został wyprodukowany przez Constantin Entertainment Polska na kanwie brytyjskiego formatu Kitchen Nightmares, którego gospodarzem jest kontrowersyjny Gordon Ramsay.- Magda Gessler przyjedzie do Ustki we wtorek, 25 października - informuje Lida Zagórska, zastępca szefa zespołu PR telewizji TVN.

- Ekipa realizująca program Kuchenne Rewolucje będzie przebywać w Ustce przez cztery dni. Przyjedzie pomóc restauracji Syrenka. Jej właściciel zgłosił się do naszego programu.

Informacje tę potwierdza menedżerka Magdy Gessler. Zastrzega jednak, że restauratorka nie wie dokładnie, do której restauracji jedzie pracować.

- Autorzy programu informują ją tylko, do jakiego miasta jedzie - tłumaczy Joanna Gorzelińska, agentka Magdy Gessler. - Pewnie gdyby Magda chciała, to mogłaby się dowiedzieć wcześniej, jaką restauracją będzie się zajmować. Ale nie chce tego robić.

Odcinek programu z Ustki realizowany będzie w restauracji-pizzerii Syrenka przy ul. Marynarki Polskiej. Właściciel restauracji tłumaczy, że zgłosił się do programu, aby zwiększyć liczbę klientów. - Realia ekonomiczne są takie, że po sezonie klientów jest tak mało, że lokal musiałbym zamykać - mówi Adam Wasylew, właściciel Syrenki. - Mam nadzieję, że pani Magda pomoże i będzie lepiej. A jak się nie uda i nie będzie lepiej, to przynajmniej nie będę żałował, że nie spróbowałem.

Syrenka to jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Ustce. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych cieszył się dużym powodzeniem. Wówczas na piętrze budynku przy ul. Marynarki Polskiej 32 była kawiarnia Syrenka, a na dole był bar. - Kawiarnia była jedną z lepszych w mieście
- wspomina pani Bogumiła, mieszkanka Ustki. - Mieli kawę mrożoną i lody w pucharkach. Latem zawsze było w niej tylu ludzi, że trudno było znaleźć miejsce.

Obecnie Syrenka jest na parterze, a na piętrze znajdują się pokoje do wynajęcia. Jak zaznaczają usteccy bywalcy lokali trudno go zdefiniować. Jest to jednocześnie restauracja, pizzeria i miejsce, gdzie ludzie przychodzą napić się piwa.

- Latem poszedłem tam z kolegami i na zamówienie czekaliśmy aż pół godziny - żali się Łukasz z Ustki.

Gessler w Lęborku
Ustka będzie drugą miejscowością w regionie słupskim, które odwiedzą Kuchenne Rewolucje. W lipcu ekipa była w Lęborku. Odcinek nagrywano tam w restauracji Stella Cafe przy ulicy Staromiejskiej. W czasie realizacji w pobliżu lokalu były tłumy gapiów. Lęborski odcinek zakończył się skandalem, bo w ostatnim dniu realizacji programu przyszedł do lokalu komornik. Działając w imieniu właściciela lokalu, za długi (wynosiły one ponad 50 tys. zł) zajął i wywiózł cały sprzęt.

Nalepki komornika znalazły się też na sprzęcie ekipy telewizyjnej. Po interwencji policji i prawnika TVN urządzenia wróciły do filmowców. Ostatecznie programu nie dokończono. Jak informuje TVN, odcinek z Lęborka ma być emitowany w połowie listopada.

Komentarze (54)

Wszystkie komentarze (54) forum.gp24.pl

Polub nas na Facebooku

Wideo z Ustki

Zdjęcia z Ustki

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GP24 poleca

Miss Lata 2016 - zobacz wszystkie kandydatki [zdjęcia]

Miss Lata 2016 - zobacz wszystkie kandydatki [zdjęcia]

Strefa Biznesu - nowy magazyn dla menadżerów

Strefa Biznesu - nowy magazyn dla menadżerów

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!