Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sportowe (r)ewolucje w Ustce

Mariusz Surowiec
Mariusz Surowiec
W Ustce szykuje się prawdziwa sportowa rewolucja. Powstać może nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Sportowej, powstają również plany modernizacji obiektów zlokalizowanych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Grunwaldzkiej.
W Ustce szykuje się prawdziwa sportowa rewolucja. Powstać może nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Sportowej, powstają również plany modernizacji obiektów zlokalizowanych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Grunwaldzkiej. Mariusz Surowiec
W Ustce szykuje się prawdziwa sportowa rewolucja. Powstać może nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ulicy Sportowej, powstają również plany modernizacji obiektów zlokalizowanych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Grunwaldzkiej.

Wszystko za sprawą wniosku Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie modernizacji i przebudowy Stadionu Miejskiego w Ustce mieszczącego się przy ulicy Sportowej. Miałby tam powstać w pełni nowoczesny stadion lekkoatletyczny wyposażony w bieżnie, rzutnie oraz skocznie. Aby prace związane z projektem mogły ruszyć potrzebna jest jednak jeszcze wola miasta, które musiałby znaleźć środki na współfinansowanie projektu. Na razie o stanowisko w sprawie modernizacji usteckich obiektów sportowych burmistrz zapytał stowarzyszenia i kluby trenujące w Ustce. Na 1 grudnia zapowiedziano także konsultacje społeczne na których przedstawione maja zostać koncepcje zagospodarowania terenów zarządzanych przez ustecki OSiR. Pierwszą z nich przygotował OSiR, drugą ustecki Jantar.

W planach zagospodarowania usteckiego OSiRu znalazła się między innymi budowa 2 sztucznych boisk do piłki nożnej wraz ze sztucznym oświetleniem, budowa toru dla łyżworolkarzy. Koncepcja zakłada również wykonanie lodowiska, które przepadło podczas głosowania nad projektami finansowanymi w ramach budżetu obywatelskiego. - Stadion przy ulicy Sportowej ma pełnić funkcję stricte lekkoatletyczną. Teren OSiRu przy ulicy Grunwaldzkiej będzie natomiast przygotowany pod kontem tylko i wyłącznie piłki nożnej i ogólnej rekreacji – mówi Zbigniew Wiśniewski, pracownik usteckiego OSIRu – za sztucznymi boiskami do piłki nożnej chcielibyśmy aby powstał tor dla łyżworolkarzy z którego zimą mogliby również korzystać również biegacze narciarscy. W środku toru ulokowaliśmy boiska pod piłkę nożną i siatkową w odmianie plażowej. W planie znalazło się również lodowisko – kontynuuje Wiśniewski – według zarządzenia burmistrza jednym z priorytetów OSiRu jest wybudowanie sztucznego lodowiska do 15 października 2016 roku. Projekt znalazł się w planie inwestycji miejskich na przyszły rok a nadzorować ma go wiceburmistrz. Koszt lodowiska wraz z infrastrukturą kosztować ma około 450 tysięcy złotych.

Okazuje się, że powstanie stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Sportowej wykluczy możliwość rozgrywania tam spotkań ligowych przez usteckich piłkarzy. - Budowa infrastruktury lekkoatletycznej zacznie ograniczy powierzchnię płyty boiska piłkarskiego z obecnych 105x68 (wymiar pola gry zgodny z wymogami i przepisami PZPN, UEFA i FIFA) do około 85x55 m. Oznaczać to będzie pozbawienie możliwości rozgrywania meczów seniorów, a w dalszej perspektywie również juniorów w Ustce bowiem wymogów nie spełnia również murawa mieszcząca się przy ulicy Grunwaldzkiej – mówi Wojciech Krasucki, prezes MKS Jantar Ustka.

- Oczywiście nie jesteśmy przeciwnikami powstania obiektu lekkoatletycznego w Ustce ale mając na względzie szkolenie młodych piłkarzy w Ustce postanowiliśmy opracować własną koncepcję zagospodarowania terenów sportowych w naszym mieście – kontynuuje Krasucki - nasz pomysł zakłada utworzenie na terenach przy ulicy Grunwaldzkiej nowoczesnej i profesjonalnej piłkarskiej bazy szkoleniowej poprzez powiększenie istniejącej płyty naturalnej do wymiarów 105x68 m z trybunami, systemem podlewania boiska, oświetleniem, szatniami oraz zapleczem technicznym, budowę dwóch pełnowymiarowych boisk ze sztuczną murawą oraz oświetleniem, budowę specjalistycznego boiska treningowego dla bramkarzy oraz budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej plażowej wymiennej na 3 boiska do siatkówki plażowej z możliwością montażu przenośnych trybun na 200 miejsc. Tak opracowana koncepcja pozwoli na stworzenie nowej oferty turystycznej opartej nie tylko na sezonie letnim ale również na ofercie sportowej skierowanej do grup sportowych, które mogłyby korzystać z istniejącej infrastruktury sportowej i turystycznej praktycznie przez cały rok – kończy prezes usteckiego Jantara.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza