Kraj > Już ponad 1,7 mln złotych na koncie WOŚP

  Kraj > Już ponad 1,7 mln złotych na koncie WOŚP

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Ponad 1,7 mln złotych zebrano na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę do godz. 13.30. W większości polskich miast odbywają się kwesty, licytacje oraz koncerty charytatywne na rzecz WOŚP.

  16. Finał WOŚP wygląda nieco inaczej niż poprzednie. Jurek Owsiak prowadzi Finał nie z jednego miejsca, jakim zawsze było studio TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, ale z kilku miejsc w całej Polsce.
  O godzinie 9 zainaugurował 16. Finał WOŚP na Helu, następnie udał się do Gdańska, odwiedzi też Wrocław, Kraków i Warszawę, gdzie o godz. 20 odbędzie się tradycyjne już światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.


  - Jesteśmy dzisiaj na Helu i tu rozpoczynamy 16. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział Owsiak, który po godz. 9 z okrętu Marynarki Wojennej przepłynął motorówką na plażę i powitał mieszkańców.

  Ponad 120 tys. wolontariuszy w Polsce i za granicą zbiera dziś pieniądze podczas XVI Finału WOŚP. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z problemami laryngologicznymi.

  Pod adresem - www.aukcje.wosp.org.pl - od początku grudnia działa internetowy serwis aukcyjny, na którym każdy internauta może wystawić lub kupić jakiś przedmiot.

  Wśród nich są m.in. akwarela od Andrzeja Wajdy, obraz olejny podarowany przez Krystynę Jandę, wagonik od Polskich Kolei Linowych, platynowa płyta za album "Taniec Wampirów" z podpisem Romana Polańskiego, bilet LOT na trasie Warszawa-Pekin-Warszawa oraz fotel prezesa TVP, który na aukcję przekazał Andrzej Urbański.

  W ciągu dnia funkcjonuje także specjalny numer sms: 7547, poprzez który można wesprzeć Orkiestrę. Operatorzy sieci komórkowych ERA, ORANGE oraz PLUS - zrzekli się dochodu z tego tytułu i przekażą w całości zebraną kwotę na konto WOŚP.

  Ponadto za pośrednictwem strony internetowej - http://licytacja.wosp.org.pl - każdy może wziąć udział w licytacji jednego z 300 złotych serduszek i jednej ze 100 złotych kart telefonicznych.

  Można także wpłacać darowizny na konto XVI Finału Orkiestry. Numer konta: 90 1240 1112 1111 0010 1539 5651.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo