Serca nie zawiodły (zdjęcia, wideo)

  Serca nie zawiodły (zdjęcia, wideo)

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wczorajsza kwesta na rzecz WOŚP na ulicach Słupska.

  Wczorajsza kwesta na rzecz WOŚP na ulicach Słupska.

  Wczoraj w regionie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała z hukiem! I znów otworzyliśmy nasze serca dla potrzebujących.
  Wczorajsza kwesta na rzecz WOŚP na ulicach Słupska.

  Wczorajsza kwesta na rzecz WOŚP na ulicach Słupska.

  41 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  Zdjecia z 16. finalu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Slupsku.

  16. finał w Słupsku

  Link do głównego zdjęcia

  Zdjecia z 16. finalu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Slupsku. ©Fot. Lukasz Capar  Orkiestra zebrala

  Orkiestra zebrala


  Dane z godziny 16.30:
  > W kraju - ponad 30 mln złotych
  > W Słupsku - 71.269,74 zł
  > W Lęborku - 32 398, 98 zł
  > W Ustce - 26.412 zł
  > W Bytowie z Miastkiem - 31.500 zł.  Po raz 16. tysiące młodych ludzi wyszło na ulice, aby kwestować na rzecz pomocy medycznej dla dzieci, a miliony Polaków wsparły datkami fundację Jurka Owsiaka.

  - Kiedy 16 lat temu startowaliśmy, nikt nawet w najśmielszych marzeniach nie zastanawiał się, jak to będzie, kiedy rozpoczynać się będzie 16. zbiórka - wspominał wczoraj Jerzy Owsiak, pomysłodawca.

  Okazało się, że to działa! W tym roku kwesta odbywał się pod hasłem "Zbieramy z głową". Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom cierpiącym na schorzenia laryngologiczne oraz na wsparcie zaawansowanej diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci.

  Lista sprzętu, jaki otrzymały od Orkiestry Owsiaka szpitale, jest bardzo długa. Ostatni nabytek, choć sprzed kilku lat, oddziału noworodkowego w słupskim szpitalu to inkubator do intensywnego leczenia wcześniaków, sprzęt monitorujący oraz materacyk do fototerapii, wykorzystywany w przypadku przedłużającej się żółtaczki fizjologicznej.

  Oddział otrzymał też pulsoksymetr, który wykorzystywany jest u dzieci z zaburzeniami oddychania i krążenia. .- Kiedy widzę w telewizji chore i cierpiące niemowlaki, to zawsze mnie chwyta za serce - powiedziała nam Kamila Król, którą spotkaliśmy jak wrzucała pieniądze na ul. Starzyńskiego w Słupsku. - Co roku daję coś do puszki właśnie dlatego, że Orkiestra pomaga tym najbardziej niewinnym istotkom.

  W Słupsku kwestowało 268 wolontariuszy, w tym prezydent Słupska Maciej Kobyliński.

  - Jego puszka była najbogatsza. Uzbierał ponad dwa tysiące złotych - chwali prezydenta Anna Maćkowiak, od wielu lat szefowa słupskiego sztabu WOŚP.

  Wczorajszy dzień zakończył o godz. 20.30 pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo