Wybory > PSL wzywa do merytorycznej debaty

  Wybory > PSL wzywa do merytorycznej debaty

  wp.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Prezes PSL Waldemar Pawlak wezwał wszystkich - jak to określił - "zacietrzewionych" polityków: Jarosława Kaczyńskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Donalda Tuska do prowadzenia merytorycznych debat w kampanii wyborczej.
  Pawlak podkreślił na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że w kampanii wyborczej niezwykle istotna jest debata o "sprawach ludzi i sprawach gospodarczych".

  Prezes PSL zaapelował też do środowiska lekarskiego, aby na czas kampanii wyborczej złagodziło formy swojego protestu. Najlepszym sposobem uzdrowienia służby zdrowia, polskiej polityki będzie kartka wyborcza 21 października - podkreślił.

  Szef ludowców poinformował, że PSL do południa będzie miało zarejestrowane listy wyborcze we wszystkich okręgach.

  Prezes PSL zapewnił, że w przeciwieństwie do PO i PiS jego partia nie będzie wynajmowała w kampanii aktorów, aby kreowali "nierzeczywistą i pozorowaną politykę". Jego zdaniem, polityka powinna skupiać się na problemach, a nie na "różnego rodzaju szopkach, pozoracjach, czy filmikach reklamowych".

  Chcemy odmiany polityki, chcemy przywrócić porozumienie, pokój i współpracę - podkreślił Pawlak.

  Prezes PSL kolejny raz powiedział, że po wyborach możliwe jest porozumienie tzw. 3xP - PiS, PO i PSL. To pozwoli przywrócić równowagę w kraju i doprowadzić do tego, że wybierzemy lepszą przyszłość, lepszą perspektywę - ocenił.

  Pełnomocnik wyborczy PSL Józef Szczepańczyk poinformował, że z list ludowców w październikowych wyborach wystartuje 920 kandydatów na posłów i blisko 50 kandydatów do Senatu.

  Szczepańczyk zaznaczył też, że ordynacja wyborcza wymaga, aby w zgłoszeniu kandydatów podawać - jeśli kandydat na posła posiada - oba swoje imiona, natomiast w oświadczeniu lustracyjnym, wskazane jest podawanie jednego imienia. Jak ocenił, jest to przykład "niechlujności prawnej", który utrudnia proces rejestracji list wyborczych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo