Wybory > Giertych: Premier wyciąga rękę do chwiejącego się...

  Wybory > Giertych: Premier wyciąga rękę do chwiejącego się Kwaśniewskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zdaniem szefa LPR Romana Giertycha, zapowiedź debaty między premierem Jarosławem Kaczyńskim a byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewski, który wspiera koalicję Lewicy i Demokratów, "to wyciągnięcie ręki do chwiejącego się Kwaśniewskiego" i "wspieranie postkomunistów".
  Mam wrażenie, że ustawienie debaty Kaczyński-Kwaśniewski jest kolejnym krokiem w zwrocie PiS ku postkomunistom. Tego typu ustawienie debaty, eliminujące pozostałych uczestników debaty parlamentarnej jest wsparciem dla LiD - ocenił Giertych.

  Zwrócił uwagę, że debata urzędującego premiera z kimkolwiek w sposób naturalny przyciąga uwagę opinii publicznej. Jest podaniem ręki chwiejącemu się na nogach Kwaśniewskiemu dosłownie i w przenośni - mówił Giertych, nawiązując do ujawnionych przez media nagrań z wykładów byłego prezydenta w Kijowie, na których chwieje się i ma kłopoty z mówieniem.

  Wyciągnięcie ręki przez Kaczyńskiego do Kwaśniewskiego jest wspieraniem postkomunistów (...). Jest także zwalczaniem przeciwników PiS i LiD. To jest brzydki chwyt - mówił polityk Ligi.

  Według Giertycha, debata między premierem a byłym prezydentem mogła być ustalana jeszcze przed decyzją Sejmu o skróceniu kadencji.

  Szef LPR uważa, że jeżeli TVP będzie relacjonować na żywo debatę Kaczyński-Kwaśniewski i nie udzieli tego czasu innym komitetom "to będzie to ewidentne złamanie ordynacji wyborczej, które może skutkować unieważnieniem wyborów". Zdaniem Giertycha, w tej sprawie powinna wypowiedzieć się także PKW.

  Można sobie wyobrazić, że pan Kaczyński zrobi sobie debatę o godz. 20.00 w niedzielę z Kwaśniewskim, na drugi dzień zrobi pan Dorn z Olejniczakiem, na trzeci dzień pan Ziobro z panem Kaliszem i tak będą przez całą kampanię debatować między sobą - ironizował Giertych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo