Wybory > Piotr Ikonowicz numerem jeden na liście Samoobrony...

  Wybory > Piotr Ikonowicz numerem jeden na liście Samoobrony w Warszawie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Twórca ugrupowania Nowa Lewica, były lider PPS Piotr Ikonowicz będzie startował z pierwszego miejsca warszawskiej listy Samoobrony - poinformował konferencji prasowej szef Samoobrony Andrzej Lepper.

  Ikonowicz, były szef Polskiej Partii Socjalistycznej, jest liderem, i jednym z założycieli powstałej w 2003 r. partii Nowa Lewica. Urodził się w 1956 r. w Pruszkowie. W latach 1993-2001 był posłem na Sejm (początkowo koło Polskiej Partii Socjalistycznej, później niezrzeszony).

  W 2000 kandydował w wyborach prezydenckich, uzyskał 38 672 głosy - 0,22% poparcia. W 2006 był czasowo aresztowany pod zarzutem uderzenia policjanta podczas blokady eksmisji.

  Ikonowicz znany jest z uczestnictwa w manifestacjach, protestach ulicznych i blokowania eksmisji.

  Ostatnio było o nim głośno, gdy w czerwcu kilkakrotnie wraz z innymi osobami został zawrócony przez niemiecką policję z granicy polsko-niemieckiej. Chciał się dostać do niemieckiego Rostoku gdzie gromadzili się antyglobaliści, w czasie szczytu państw G8.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo