Namów znajomych na głosowanie

  Namów znajomych na głosowanie

  Michał Kowalski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Namów znajomych na głosowanie
  Najlepszy sposób na zwiększenie frekwencji tuż przed nadchodzącymi wyborami to namawianie do głosowania swoich znajomych.
  Namów znajomych na głosowanie
  To wnioski płynące z kolejnej edycji Kawiarenki Obywatelskiej, która odbyła się we wtorek.

  Dyskusja, głównie samorządowców i kandydatów na posłów, daleko odbiegała od głównego tematu, który dotyczył pomysłów na zwiększenie frekwencji wyborczej.

  Frekwencja w powiecie słupskim należy do najniższych w kraju. Spotkanie jednak często przeradzało się w kampanię wyborczą.

  - Głosy mieszkańców Słupska naprawdę mogą decydować o wynikach w okręgu gdyńsko-słupskim - mówił Zbigniew Konwiński (PO).

  Poza tym padały pomysły na przyszłość, takie jak np. wprowadzenie głosowania w wyborach przez internet, albo korespondencyjnie.

  Kawiarenka Obywatelska

  Kawiarenka Obywatelska


  Publiczne debaty o sprawach ważnych dla naszego miasta odbywają się pod patronatem "Głosu Pomorza" i Radia Koszalin raz w miesiącu w Galerii Artelier przy al. Sienkiewicza w Słupsku.  Radny Wojciech Lewenstam (PiS) podkreślał, że przyszli parlamentarzyści muszą walczyć o okręg słupski, dzięki któremu w Sejmie byłoby więcej ludzi z naszego regionu.

  Według Bronisława Nowaka (LiD) zwiększenie frekwencji może spowodować tylko zmiana w ordynacji wyborczej na okręgi jednomandatowe.

  Dzięki temu kandydaci na posłów bardziej identyfikowaliby się z wyborcami.

  Posłanka Jolanta Szczypińska (PiS) zapowiedziała natomiast, że po wyborach podejmie działania dla stworzenia ponadpartyjnego lobby słupskiego działającego na rzecz miasta na szczeblu krajowym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo