Wybory > "Taśmy Beger" 2 - posłanka kupuje lipne podpisy

  Wybory > "Taśmy Beger" 2 - posłanka kupuje lipne podpisy

  wp.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Posłanka Samoobrony kupowała - po złotówce - lipne podpisy na listach Samoobrony - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Dziennikarze Marcin Kącki i Michał Kopiński nagrali to kamerą wideo.

  Na filmie, nagranym przez dziennikarzy, widać jak Renata Beger rozmawia z kobietą, której zapłaciła 240 zł za 240 podpisów (Beger potrzebowała 5 tys. podpisów, aby zarejestrować listę kandydatów do Sejmu partii Andrzeja Leppera).

  Kobieta uprzedza posłankę, że nie wszystkie podpisy są w porządku: Te podpisy mogą być czasami... że oni robili.... ale tam [pokazuje palcem na adresy wyborców i PESEL-e] wszystko się zgadza - tłumaczy. Renata Beger na to: Dobrze, dobrze. Przelicza podpisy i chowa do teczki.

  Posłanka Samoobrony nie jest jednak zadowolona z liczby podpisów. Każe zbierać dalej. Beger: Jak pani załatwi sobie te podpisy, to mnie gówno obchodzi. Ile pani uzbiera, od kogo, to mnie nie interesuje. Następnie podwyższa stawkę do 3 złotych za podpis.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo