GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Słupsk > Żabiński nie wystartuje w wyborach

  Słupsk > Żabiński nie wystartuje w wyborach

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Protestuję przeciw temu, aby poseł Leszek Woszczerowicz miał pierwsze miejsce na liście Samoobrony w okręgu słupsko-gdyńskim - powiedział wczoraj podczas wizyty Andrzej Leppera w Słupsku Michał Żabiński, były kandydat tej partii na prezydenta Słupska i zrezygnował z udziału w wyborach.

  Żabiński miał pierwotnie ubiegać się o fotel senatora jako kandydat Samoobrony. Jednak nie zebrał wymaganej liczby podpisów z poparciem dla niego, więc ostatecznie został zarejestrowany jako kandydat na posła. Na liście znalazł się poza pierwszą dziesiątką kandydatów.

  - Zrezygnowałem nie z powodu miejsca, które zaproponowano mnie. Nie chodziło o mój prywatny interes, ale o to, że liderem listy został człowiek, który podczas dwuletniej kadencji ani razu nie był w Słupsku. Nie dbał o wyborców Samoobrony w naszym mieście. Nawet nie wyposażył biura poselskiego w komputer.

  Wstyd mi, że gdy się organizuje konferencje prasowe, to trzeba pożyczać krzesła - powiedział nam Żabiński. - Słupsk zasługuje na to, aby człowiek z naszego miasta był liderem listy.
  Andrzej Lepper, który był świadkiem rezygnacji Żabińskiego, nie chciał komentować jego postępowania.

  - Choć pan Żabiński nie zebrał wymaganych podpisów, aby mógł kandydować na senatora, to daliśmy mu szansę na liście poselskiej. Rezygnacja to jego wybór - mówił Lepper. Natomiast w ogóle nie chciał wyjaśniać, dlaczego listę poselską otwiera Leszek Woszczerowicz. - To nasza wewnętrzna sprawa - uciął ten wątek.

  Żabiński podkreśla natomiast, że jego rezygnacja z kandydowania w wyborach nie oznacza rozstania z Samoobroną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo