GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Kandydaci PiS z regionu słupskiego

  Kandydaci PiS z regionu słupskiego

  Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Plakat wyborczy Jolanty Szczypińskiej.

  Plakat wyborczy Jolanty Szczypińskiej.

  Jolanta Szczypińska będzie gwiazdą listy wyborczej PiS w okręgu słupsko-gdyńskim. Na liście znaleźli się kandydaci ze wszystkich powiatów.
  Plakat wyborczy Jolanty Szczypińskiej.

  Plakat wyborczy Jolanty Szczypińskiej.

  Zobacz


  Na czołowych miejscach znaleźli się także dotychczasowi posłowie PiS - Jarosław Sellin oraz Zbigniew Kozak, którzy związani są z Gdynią. Tuż za nimi uplasował się obecny wojewoda pomorski Piotr Karczewski.

  Kolejne miejsca zajmują przedstawiciele poszczególnych powiatów. Lębork reprezentuje rodowity Kaszub - 38-letni pszczelarz Wiesław Mielewczyk - który na co dzień prowadzi firmę kurierską.

  Ma troje dzieci, jest także radnym miejskim i działaczem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W partii pełni funkcję zastępcy Jolanty Szczypińskiej jako wiceszef okręgu gdyńskiego.

  Z tego samego miasta pochodzi także 57-letni Tadeusz Pęk, magister pedagogiki i absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Bydgoszczy. Ma czworo dzieci. Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy Energa-Obrót w Gdańsku.

  Kandydatami ze Słupska są Wojciech Lewenstam i Adam Treder. Ten pierwszy jest lekarzem, miejskim radnym i współwłaścicielem przychodni "Lekarz domowy".

  Natomiast 33-letni Adam Treder, ekonomista z wykształcenia, ostatnio jest zarządcą komisarycznym bytowskiego PPKS-u.
  W Miastku mieszka 45-letni Mariusz Łuczyk, który na co dzień uczy historii i wiedzy o społeczeństwie w miasteckim Gimnazjum im. Jana Pawła II. Ponadto jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Bytowskiego i działa w oświatowej Solidarności.

  Bytów reprezentuje czterdziestolatek - urzędnik i radny miejski Janusz Wiczkowski, który na co dzień kieruje bytowskim Powiatowym Urzędem Pracy.

  Z Przechlewem jest związana Grażyna Śledzińska, inżynier i przedsiębiorca, reprezentująca na liście wyborczej Solidarność. Z Człuchowa pochodzi 52-letni Stanisław Jurek, związany z Solidarnością, właściciel firmy budowlanej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (38)

  Wszystkie komentarze (38) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo