Wybory > "Na 99 proc. nie będzie debaty Kwaśniewski-Tusk"

  Wybory > "Na 99 proc. nie będzie debaty Kwaśniewski-Tusk"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Na 99 procent nie dojdzie do debaty Kwaśniewski-Tusk - powiedział w rozmowie z RMF FM, pełnomocnik byłego prezydenta Waldemar Dubaniowski.
  Aleksandrowi Kwaśniewskiemu nie odpowiada formuła debaty z liderem PO, zaproponowana przez telewizję.

  - Stąd dzisiaj wyrażam daleko idący sceptycyzm, czy uda się taką debatę zorganizować, chyba że dojdziemy do porozumienia, że formuła debaty byłaby dużo bardziej odpowiednia - powiedział Dubaniowski w RMF FM.

  - Jeśli dalej miałoby być tak, że jest trójka prowadzących, że są trzy bloki tematyczne i półtorej minuty na odpowiedź, to coraz bardziej jest to prawdopodobne - z naszego punktu widzenia - że taka debata po prostu nie miałaby sensu - mówił Dubaniowski.

  - Wyciągnęliśmy wnioski z debaty Kaczyński-Kwaśniewski, i uważamy, ze była to debata poszatkowana i chaotyczna - powiedział Dubaniowski w TVN 24.
  Według niego, debata Kwaśniewski-Tusk powinna mieć "inny wymiar". - Debata powinna obfitować w bezpośrednie spięcia i konfrontacje pomiędzy jej uczestnikami - dodał. Według Dubaniowskiego widzom należy się "rzetelna debata dwóch wytrawnych polityków".

  - Nawet gdy zostaje tylko jeden procent szans, to wierzę, że dojdzie do negocjacji, które mogłyby się zakończyć sukcesem - stwierdził Dubaniowski. Podkreślił, że będą prowadzone rozmowy ze sztabem Platformy.

  Dubaniowski zapewnił jednocześnie, że odmowa nie ma związku z debatą Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim. Rano lider Platformy zgodził się na propozycję premiera, by spotkać się w najbliższy piątek o godzinie 20: Jeśli chodzi o mnie już nie dam szansy na takie kluczenie i w piątek o 20 stawię się w telewizji.

  Donald Tusk podczas konferencji prasowej powiedział, że jest gotów dostosować się do wszystkich wymogów debaty i pomysłów jej dotyczących. Wezwał Aleksandra Kwaśniewskiego, by zrezygnował "z szukania wymówek" w celu nieorganizowania debaty.

  Podkreślił, że jego sztab nie stawia żadnych warunków co do formuły tej debaty. - Może być debata na siedząco, na stojąco, 10 pytań, 50 pytań, nie widzę żadnego problemu - dodał.

  - Żyję w przekonaniu, że w poniedziałek o 20. także Aleksander Kwaśniewski stanie do debaty - dodał Tusk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo