Region > Województwo za poparcie PiS-u

  Region > Województwo za poparcie PiS-u

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Przebywający dziś w Kołobrzegu premier Jarosław Kaczyński zapowiedział na spotkaniu z mieszkańcami regionu, że jeżeli PiS wygra wybory parlamentarne i zdobędzie samodzielną władzę, to rząd podejmie inicjatywę w sprawie powstania 17. województwa - środkowopomorskiego.

  Pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o podziale terytorialnym państwa podpisało się w 2003 roku blisko 140 tysięcy mieszkańców regionu. Nowe województwo środkowopomorskie zajmowałoby 18,8 tysięcy km kw., liczyło około 1,1 miliona mieszkańców i składałoby się z 15 powiatów i 90 gmin.

  Jednak na takie rozwiązanie nie chce przystać wiele samorządów i mieszkańców regionów, które mają być anektowane do 17. województwa. Nawet, ci, którzy wcześniej optowali za nowym regionem, wycofują się z pomysłu. - Nie chcemy do Koszalina, zostajemy z Gdańskiem - zapewniają w Słupsku, Lęborku, Człuchowie, Złotowie.

  Podobne nastroje panują w naszym regionie. Wałcz, Szczecinek, Drawsko, Kołobrzeg - wszędzie tam samorządowcy i mieszkańcy opowiadają się za silnym regionem ze stolicą w Szczecinie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo