Kwaśniewski z filipińską chorobą (wideo, zdjęcia)

  Kwaśniewski z filipińską chorobą (wideo, zdjęcia)

  Michał Kowalski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Aleksander Kwaśniewski w Słupsku.

  Aleksander Kwaśniewski w Słupsku. ©Fot. Sławomir Zabicki

  Tarcza antyrakietowa potrzebna, środkowopomorskie na razie nierealne - to powiedział wczoraj w Słupsku Aleksander Kwaśniewski.
  Aleksander Kwaśniewski w Słupsku.

  Aleksander Kwaśniewski w Słupsku. ©Fot. Sławomir Zabicki

  22 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  W ramach kampanii wyborczej do Slupska przybyl Aleksander Kwaśniewski. W sali Teatru spotkal sie z mieszkancami.

  Kwaśniewski w Słupsku

  Link do głównego zdjęcia

  W ramach kampanii wyborczej do Slupska przybyl Aleksander Kwaśniewski. W sali Teatru spotkal sie z mieszkancami. ©Slawomir Zabicki  Były prezydent przyjechał do Słupska około godz. 14. Przed ratuszem młody człowiek, który przedstawił się jako Artur z Kołobrzegu usiłował wręczyć mu butelkę wódki. Do byłej głowy państwa nie dopuścili go policjanci.

  Później w pokoju Urzędu Miejskiego spotkał się z radnymi LiD i kandydatami do parlamentu z tej partii. W magistracie odbyła się też konferencja prasowa (były prezydent zadeklarował, że komitet wyborczy zapłaci UM za wynajęcie sali).

  Kwaśniewski tłumaczył swoją wczorajszą niedyspozycję w Szczecinie. - Cierpię na wirusową chorobę tropikalną, na którą zachorowałem na Filipinach. Zażywam bardzo mocne leki - tłumaczył swoje zachowanie dziennikarzom.

  Sprawiający wrażenie mocno zmęczonego były prezydent stwierdził jednak, że nie będzie rezygnował z kampanii na rzecz Lewicy i Demokratów.

  Odniósł się też do spraw miejscowych. Poparł ewentualny powrót wyborczego okręgu słupskiego.

  - Jeżeli miejscowe środowisko uważa, że ten okręg jest zbyt mały, to jest postulat na tyle trafny, by dokonać zmian w ordynacji wyborczej - powiedział.

  Uznał, że powstanie województwa środkowopomorskiego na razie nie jest realne. - Nie ma szczególnych powodów to tego byśmy do tego wracali. Być za czas jakiś - powiedział.

  Jego zdaniem, by w ogóle mówić o 17. województwie, najpierw należałoby sprawdzić, czy Koszalin, lub Słupsk są poszkodowane w rozdziale środków europejskich.

  W ocenie byłego wiceprezydenta tarcza antyrakietowa jest potrzebna, ale jej powstanie powinno być powiązane z Unią Europejską, zaś polskie społeczeństwo musi dokładnie wiedzieć o tym jak mają wyglądać jej elementy.

  Potem przez kilkadziesiąt minut Kwaśniewski odpowiadał na pytania słupszczan w wypełnionej po brzegi sali teatru.

  Kolację zjadł w dyskotece "Miami Nice". Wieczorem udał się na występ "Chóru Aleksandrowa" w słupskiej hali "Gryfia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (9)

  Wszystkie komentarze (9) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo