Wybory > Szkop pisze do Szczypińskiej

  Wybory > Szkop pisze do Szczypińskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Władysław Szkop, kandydat do Sejmu z listy LiD, wystosował list otwarty do słupskiej posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej. Przypomnijmy, że W. Szkop zaproponował parlamentarzystce debatę o służbę zdrowia. Ta jednak jak dotąd nie chce się z nim spotkać.

  Oto treść listu:

  List otwarty do Pani Poseł Jolanty Szczypińskiej

  Szanowna Pani Poseł,

  z uwagi na to, że oboje zawodowo związani jesteśmy ze służbą zdrowia, pożyteczne byłoby stworzenie wyborcom szansy publicznego wysłuchania naszych opini w kwestiach lecznictwa i sposobów rozwiązania jego problemów. Reprezentujemy jeden region, jeden okręg wyborczy, ale nawet jako rywale przy urnie, cel przecież mamy wspólny - dobro pacjentów. Tak sądzę.

  Nie pragnę tej debaty, aby przekonywać Panią Poseł, że poglądy PiS - Pani ugrupowania - są w materii zdrowia ze wszech miar błędne. Nie chcę też upierać się, że wyłącznie ugrupowanie moje, Lewica i Demokraci proponuje jedynie słuszną receptę. Zapewne różnimy się w kwestiach diagnozy i terapii, ale jeśli w toku takiej debaty dojdzie do zbliżenia stanowisk - prędzej czy później skorzysta na tym pacjent.

  Jeśli jednak nie dojdzie, nasze poglądy powinni poznać wyborcy jeszcze przed aktem wyboru - tego wymaga zwyczajna uczciwość wobec nich, taka sama, jaką w myśl przysięgi Hipokratesa powinniśmy przejawiać, kiedy stykamy się z nimi nie przy urnach lecz przyjmując w gabinetach lekarskich w charakterze pacjentów. Tak na przecież uczono i jest to credo na całe zawodowe życie.

  Przeto zapraszam Panią Poseł do debaty wyborczej. Jej termin i miejsce, zakres tematyczny i tok - pozostawiam wyłącznie Pani decyzji.

  Pozostaję z nadzieją, że w tej kwestii i dla Pani najważniejsze jest dobro pacjentów, a nie różnice polityczne między naszymi ugrupowaniami.


  Z poważaniem
  Władysław Szkop
  Kandydat do Sejmu RP VI kadencji

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo