PO wygrywa w kolejnym sondażu

  PO wygrywa w kolejnym sondażu

  Źródło informacji: wp.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  PO wygrywa w kolejnym sondażu
  Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi największe poparcie miała PO - popierana przez 39% Polaków.
  PO wygrywa w kolejnym sondażu
  a drugim miejscu znalazło się PiS, na które chciało głosować 34% badanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

  Koalicję Lewica i Demokraci (SLD+SdPl+UP+PD) popiera 12% respondentów; PSL - 8%.

  Poniżej 5-procentowego progu wyborczego znalazły się: LPR - 3% poparcia, Samoobrona RP - 2%, Partia Kobiet - 2%, Polska Partia Pracy - 1%.

  Duże zainteresowanie wyborami

  Zainteresowanie tegorocznymi wyborami do Sejmu i Senatu jest znacznie większe niż przed wszystkimi poprzednimi wyborami parlamentarnymi w ciągu ostatnich 10 lat - podkreśla CBOS. Obecnie 65% ankietowanych deklaruje, że interesuje się wyborami (w tym 21% - zdecydowanie).

  Na tydzień przed wyborami chęć wzięcia udziału deklaruje aż 71% uprawnionych do głosowania. Dalsze 14% jeszcze się nad tym zastanawia, a tylko 16 proc. odrzuca możliwość uczestniczenia w tym głosowaniu.

  Według CBOS, na tydzień przed głosowaniem blisko co piąty Polak deklarujący chęć udziału w wyborach (18%) jeszcze nie wie na jaką partię lub koalicję będzie głosować.

  CBOS zapytał wyborców niezdecydowanych o wskazanie ugrupowań, które ewentualnie będą brać pod uwagę w swoich decyzjach wyborczych.

  Niezdecydowani myślą o PO

  Wśród wyborców niezdecydowanych największą popularnością cieszy się PO. Bierze ją pod uwagę 40% badanych wybierających się na wybory, a nie mających sprecyzowanych sympatii partyjnych. Znacznie rzadziej wybierane jest PiS (27% badanych z tej grupy); LiD (21%) oraz PSL (17%) Ponadto nad głosowaniem na Partię Kobiet zastanawia się 7% spośród tej grupy badanych, na PPP, LPR i Samoobronę po 5%.

  36% nie ma żadnych preferencji, co do partii, którą ewentualnie skłonna byłaby poprzeć w wyborach.

  Sondaż przeprowadzono w dniach 10-14 października na liczącej 1385 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo