Dzisiaj głosujemy!

  Dzisiaj głosujemy!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Polacy przebywający w USA juz w sobotę rozpoczęli głosowanie w wyborach do polskiego parlamentu.

  Polacy przebywający w USA juz w sobotę rozpoczęli głosowanie w wyborach do polskiego parlamentu.

  Drodzy Czytelnicy, już dziś wybory. Nie chcemy Was przekonywać do tego, że powinniście iść głosować, bo o tym doskonale wiecie.
  Polacy przebywający w USA juz w sobotę rozpoczęli głosowanie w wyborach do polskiego parlamentu.

  Polacy przebywający w USA juz w sobotę rozpoczęli głosowanie w wyborach do polskiego parlamentu.


  Pamiętajcie, to tylko chwila - trzeba przyjść do lokalu wyborczego, wypełnić kartę, wrzucić do urny i po wszystkim. Pamiętajcie też, że każdy Wasz głos się liczy!

  Już dziś wybieramy posłów i senatorów. Okręg gdyńsko - słupski, który obejmuje swoimi granicami byłe województwo słupskie i część starego gdańskiego, w parlamencie reprezentować będzie 14 posłów i trzech senatorów.

  Dwa dni ciszy

  W nocy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza. Będzie trwała aż do czasu zakończenia niedzielnych wyborów. Lokale wyborcze będą dziś otwarte od godziny 6, a zamknięte - o godzinie 20.

  Zmiany w Ustce

  Zmiany w Ustce


  Zmieniły się dwie siedziby obwodowych komisji wyborczych w Ustce.
  Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5, obejmująca ulice - Grunwaldzką od nr 1 do nr 13, Kosynierów, Findera, Krótką, 9 Marca, Plac Wolności, Piłsudskiego, Ks. Kard. Wyszyńskiego, Marynarki Polskiej, Portową, Leszka Bakuły będzie się mieścić w Żłobku Miejskim przy ul. Marynarki Polskiej 83, a nie w Urzędzie Miejskim przy ul. Marynarki Polskiej 40, jak to było do tej pory.
  Z kolei Obwodowa Komisja nr 7, obejmująca ulice - Kopernika, Leśną, Plac Dąbrowskiego, Kościuszki, Rybacka, Hanki Sawickiej mieścić się będzie w Urzędzie Miasta w Ustce przy ul. Wyszyńskiego 3 (wcześniej mieszkańcy tych ulic mieli głosować w siedzibie Uzdrowiska Ustka przy ul. Chopina).  Każdy z wyborców oddaje głos w tych samych lokalach, w których głosował w ostatnich wyborach samorządowych (chyba, że jego urząd gminy wprowadził zmiany i lokal wyborczy został przeniesione w inne miejsce; to jednak pojedyncze przypadki, jak np. w Ustce - patrz ramka).

  Przypominamy, że za łamanie ciszy wyborczej (to wszelkie formy agitacji, jak np. rozklejanie plakatów przed lokalem wyborczym, rozsyłanie sms-ów do wyborców) grozi grzywna.

  O nieprawidłowościach wyborczych można informować policję oraz słupską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego (tel. 059 842 -74-20 lub 842-47-29).

  Zachęcamy także Państwa do kontaktu z naszą redakcją. Na sygnały od czytelników oczekuje Zbigniew Mareckim pod numerem 697 770 122 lub pocztą e-mail: zbigniew.marecki@gp24.pl.

  Pamiętaj o dowodzie

  Słupsk - pomoc dla niepełnosprawnych


  Zgłoszenia telefoniczne zainteresowanych są przyjmowane pod numerami telefonów: 0 59 840 13 70 (w godz. 8-20).
  Koordynatorem działań jest Centrum Wolontariatu w Słupsku, al. Sienkiewicza 7/23.  Każdy z uprawnionych do głosowania musi pamiętać, aby zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem pozwalającym ustalić tożsamość (to może być dowód osobisty, paszport albo prawo jazdy).

  Zgłaszamy się więc z dokumentem do komisji wyborczej. Tam członek komisji sprawdza, czy nazwisko osoby, która chce głosować, jest w spisie. Wyborca musi podpisać się na liście obok swego nazwiska.

  Dostaje do ręki dwie karty, z którymi idzie za kotarę, by zakreślić wybrane nazwiska.

  Karty są dwie

  Jedna karta będzie w formacie A3, biała, z nazwiskami kandydatów do sejmu. Na karcie dla wyborców z naszego okręgu znajdziemy listy siedmiu komitetów, a przy nich 178 nazwisk.

  Druga karta, w formacie A4, będzie w kolorze żółtym - na niej znajdziemy 10 nazwisk kandydatów na senatorów, które będą podane w kolejności alfabetycznej.

  Ile krzyżyków?

  Każdy wyborca może oddać głos na jednego kandydata na posła oraz na jednego, dwóch lub trzech kandydatów na senatorów. Aby głos był ważny, w kratce z lewej strony nazwiska należy postawić znak X.

  A więc stawiamy jeden "krzyżyk" na liście z kandydatami do sejmu i jeden, dwa albo trzy "krzyżyki" na liście z kandydatami do senatu (gdy zagłosujemy na jednego kandydata do senatu, ten głos też jest ważny). Nie można niczego na karcie poprawiać, ani skreślać, bo wtedy oddany głos będzie nieważny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo