Zobacz
  co dzieje się w regionie!

  Informator kulturalny GP24.PL

  Rozwiń
  Wybory > USA: Rekordowa frekwencja w wyborach

  Wybory > USA: Rekordowa frekwencja w wyborach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Głosowanie w wyborach do polskiego Sejmu i Senatu na wschodnim wybrzeżu USA i w Chicago zakończyło się w sobotę o godz. 20 (czasu lokalnego). Trwa głosowanie w zachodnich stanach, gdzie z powodu różnicy czasu rozpoczęło się później.
  Ze wszystkich punktów wyborczych dochodzą informacje o rekordowej frekwencji. Liczenie głosów - jak podają szefowie komisji wyborczych - może się w związku z tym przeciągnąć w stosunku do pierwotnych oczekiwań i ostateczne wyniki w całych Stanach Zjednoczonych spodziewane są dopiero nad ranem (przed południem czasu polskiego).

  Jak poinformował szef komisji wyborczej w Nowym Jorku, wstępnie ocenia się, że w całym nowojorskim okręgu wyborczym - obejmującym, oprócz Nowego Jorku, także obwody wyborcze w Passaic w stanie New Jersey, w New Brittain w stanie Connecticut i w Filadelfii - głosowało około 14 000 Polaków.


  Najwięcej głosowało na Greenpoincie (polska dzielnica w Nowym Jorku) - około 5000 osób, co stanowi ponad 80 procent zarejestrowanych do głosowania (5400).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo