Platforma: Zasłużyliśmy na wygraną

  Platforma: Zasłużyliśmy na wygraną

  Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Marek Biernacki, radny województwa pomorskiego. Jeden z lokalnych liderów PO.

  Marek Biernacki, radny województwa pomorskiego. Jeden z lokalnych liderów PO. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Działacze PO w Słupsku cieszą się, że wygrali wyborczą walkę w mieście z PiS, ale podkreślają, że ten sukces jest dla nich zobowiązaniem.
  Marek Biernacki, radny województwa pomorskiego. Jeden z lokalnych liderów PO.

  Marek Biernacki, radny województwa pomorskiego. Jeden z lokalnych liderów PO. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Wczoraj dziennikarzom skrupulatnie wyliczyli, że sukces wyborczy Zbigniewa Konwińskiego, jedynego słupskiego kandydata na posła Platformy Obywatelskiej, jest bardzo duży.

  Nie tylko osiągnął drugi wynik w naszym okręgu wśród kandydatów tej partii, ale na dodatek w samym mieście pokonał Jolantę Szczypińską, gwiazdę listy Prawa i Sprawiedliwości. Konwiński zebrał w mieście 14.300 głosów, a Szczypińska - 10 tysięcy.

  Pokonaliśmy Szczypińską

  - To jest ocena, którą pani poseł wystawili wyborcy. Widać także, że docenili nasz program i dotychczasowe działania Zbigniewa Konwińskiego - mówi Marek Biernacki, słupski radny wojewódzki z ramienia PO. - Zostaliśmy także nagrodzeni za styl prowadzenia polityki. Nie uprawialiśmy populizmu, tak jak inne partie.

  Od razu jednak podkreśla, że działacze partii Donalda Tuska zdają sobie sprawę, że to zwycięstwo oznacza duże wyzwanie, bo obecnie właściwie cała władza spoczywać będzie w rękach Platformy Obywatelskiej.

  Ma już większość w Radzie Miejskiej w Słupsku, rządzi w starostwie słupskim i Sejmiku Pomorskim, a wkrótce jej przedstawiciele zajmą najważniejsze stanowiska w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

  Wczoraj działacze PO zapowiedzieli, że będą się ponownie starali o to, aby inwestycje z naszego regionu znalazły się na liście kluczowych projektów Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko".

  Na razie nie udało się tam umieścić ani tzw. małej obwodnicy dla Słupska, ani rozbudowy infrastruktury Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i portu w Ustce.

  Teraz będziemy za

  - Myślę, że teraz będzie nam łatwiej zabiegać o pozyskanie funduszy dla miasta i regionu, bo mamy także silną reprezentację parlamentarną - uważa Biernacki. - Rząd PiS traktował sprawę programu operacyjnego jako zamkniętą. Zmiana władzy powoduje, że tak nie musi być. Naszym zdaniem jest to jeszcze kwestia otwarta.

  Jednocześnie politycy PO angażują się w wyjaśnienie sprawy połowu dorsza przez polskich rybaków.

  - Kara obcięcia o pięć procent kwot połowowych na przyszły rok, jaką Unia Europejska nałożyła na rybaków z powodu naruszenia zakazu połowu, jest i tak stosunkowo mała. Mogło być gorzej, ale nie byłoby jej, gdyby politycy PiS nie wykorzystali instrumentalnie rybaków - przekonuje Biernacki.

  Teraz PO zamierza dążyć do pogodzenia interesów środowiska rybaków z wymogami Unii Europejskiej. Natomiast w Słupsku dojdzie do zmiany przewodniczącego Rady Miejskiej.

  Po rezygnacji Zbigniewa Konwińskiego, który nie może łączyć funkcji radnego z mandatem poselskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej zostanie prawdopodobnie Zdzisław Sołowin, szef Klubu Radnych PO.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (30)

  Wszystkie komentarze (30) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo