Szlifowanie koalicji

  Szlifowanie koalicji

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Logo Platformy Obywatelskiej.

  Logo Platformy Obywatelskiej.

  Lider PSL Waldemar Pawlak wziął resort gospodarki. Takie ustalenia zapadły podczas sobotniego posiedzenia PO i PSL - informuje Radio Zet.
  Logo Platformy Obywatelskiej.

  Logo Platformy Obywatelskiej.

  Z kolei kandydat na następcę Zyty Gilowskiej na stanowisku ministra finansów Zbigniew Chlebowski wziął Ministerstwo Skarbu. Oznacza to upadek koncepcji połączenia resortów gospodarki i skarbu.

  Za nasze finanse będzie zaś odpowiadał Jacek Rostowski, obecnie doradca prezesa w banku Pekao SA.

  Podatki i KRUS

  - Rozmawiamy o uproszczonych i płaskich podatkach oraz reformie KRUS-u - to dwa flagowe przykłady różnic między nami - tak o koalicyjnych negocjacjach PO-PSL mówi Grzegorz Schetyna, typowany na szefa MSWiA.

  Zapewnił jednak, że różnice między obu partiami nie oznaczają, iż negocjacje utkną w martwym punkcie. - O trudnych rzeczach trzeba rozmawiać na początku - uważa poseł PO, który zaznaczył, że uproszczony i płaski podatek nie musi oznaczać wcale podatku liniowego.

  Apel do PiS

  PSL nie da się wciągnąć w konflikt między parlamentem a prezydentem - mówi wiceprezes stronnictwa Janusz Piechociński.

  Ludowcy zapewniają, że nie pozwolą Platformie na powrót do liberalizmu i apelują do PiS, aby nie przechodziło do "twardej opozycji".

  - My uważamy, że nowy parlament powinien stworzyć takie warunki do współdziałania z Kancelarią Prezydencką, gdzie konfliktów uda się uniknąć, a gorszących określeń już nie będziemy powtarzać - powiedział Piechociński.- Apelujemy do naszych przyjaciół i partnerów z Prawa i Sprawiedliwości - ze zbyt dużą łatwością przechodzicie do twardej opozycji. To nie jest zrozumiałe. Nie próbujcie się ustawiać w pozycji, że im gorzej, tym lepiej. Nie próbujcie mówić, że od dzisiaj za nic nie odpowiadacie - dodał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo