Polacy zadowoleni z wyniku wyborów

  Polacy zadowoleni z wyniku wyborów

  Źródło: wp.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Polacy zadowoleni z wyniku wyborów
  Polacy są zadowoleni z rezultatu wyborów, wynika z sondażu jaki wśród 1048 Polaków przeprowadziła pracownia PBS DGA .
  Polacy zadowoleni z wyniku wyborów
  Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Gazety Wyborczej. W tym nastroju respondenci poparliby Platformę jeszcze bardziej niż tydzień temu - daliby jej w Sejmie większość bezwzględną.

  Polacy po wyborach są optymistami. Wyniki cieszą 58%, martwią - 24% ankietowanych. Najbardziej cieszą się wyborcy PO - 91%, ale też LiD - 70%.

  Wyborcy PSL są już bardziej sceptyczni - 54% cieszy się, 33% martwi. Przewaga zadowolonych jest także wśród tych, którzy nie głosowali - 45% cieszy się, a 21% martwi.

  Nawet w elektoracie PiS nastroje nie są grobowe - wprawdzie wynik wyborów martwi 64%, ale "aż" 19% cieszy.

  Rosną notowania zwycięzcy. Według sondażu "Wyborczej" w tydzień po wyborach Platformę poparłoby aż 53% Polaków. Pozostałe partie tracą, szczególnie te, które będą teraz w opozycji. Najbardziej PiS - zamiast 32%, które zdobył w wyborach, może liczyć na 25%. A LiD - na 10% zamiast na 13%.

  Donald Tusk w kampanii wyborczej wyrósł na prawdziwego lidera swej formacji. "Wyborcza" spytała Polaków, jak by głosowali, gdyby teraz - tuż po wyborach parlamentarnych - odbywały się wybory prezydenckie. Szef PO miałby szansę wygrać już w I turze, zdobywając aż 50% głosów. A w II turze - gdyby w ogóle do niej doszło - rozgromiłby obecnego prezydenta 70 do 30%.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo