Pierwszy dzień posłowania

  Pierwszy dzień posłowania

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zbigniew Konwiński

  Zbigniew Konwiński

  Wśród 150 nowych posłów którzy wczoraj złożyli ślubowanie w Sejmie jest dwóch z regionu słupskiego.
  Zbigniew Konwiński

  Zbigniew Konwiński

  Witold Namyślak

  Witold Namyślak

  Jolanta Szczypińska z Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczyna trzecią kadencję, ale Zbigniew Konwiński ze Słupska i Witold Namyślak z Lęborka (obydwaj z PO) debiutują na Wiejskiej. Wczoraj złożyli ślubowanie.

  - Raczej nie ulegam uczuciom, ale ślubowanie zrobiło na mnie wrażenie - przyznaje Konwiński, który ostatnio w Sejmie był dwanaście lat temu. Wzruszony poczuł się także Witold Namyślak. - To jest jednak duże przeżycie - mówi.

  Obaj już przeszli gruntowne szkolenie i zdobyli podstawowe przygotowanie, aby mogli się wcielić w role posłów. - Wszystko było tak dobrze zorganizowane, że wiele się nauczyłem - opowiada Konwiński.
  Z kolei Namyślak przyznaje, że elektroniczny system do głosowania, który obowiązuje w Sejmie, jest na tyle skomplikowany, że bez ćwiczenia można by się pomylić w czasie głosowania. - Jestem pewien, że bez szkolenia co najmniej połowa z nas źle by głosowała - ocenia.

  Obydwaj debiutanci - podobnie jak poseł Szczypińska zamieszkali w hotelu poselskim w kompleksie sejmowym przy ul. Wiejskiej. Już mają swoje pokoje, z których prawdopodobnie będą korzystać do końca kadencji. Wczoraj jeszcze nie wiedzieli, kiedy zapadną decyzje, w jakich komisjach sejmowych będą pracować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo