XXII Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu

(fen)
Wspaniała atmosfera i słoneczna pogoda towarzyszyły XXII Międzynarodowemu Biegowi po Plaży Jarosławiec 2012.

Na linii startu biegu głównego na dystansie 15 kilometrów stanęło 651 biegaczy i biegaczek. Wśród faworytów wymieniani byli reprezentanci Kenii, Etiopii, Białorusi i Ukrainy. Ich supremacja potwierdziła się w końcowych wynikach biegowej rywalizacji, a trzeba przyznać, że poziom zmagań był bardzo wysoki mimo upalnych warunków. Jako pierwszy trudną trasę pokonał Moses Boven.

21-letni Kenijczyk miał czas 48.30 minut. Drugi był Maksim Pankratau (Białoruś) - 49.01 min. Trzecie miejsce wywalczył Mykhaylo Iveruk (Ukraina) - 49.10 min. Trzeba dodać, że w pierwszej dwunastce na mecie było: 7 Białorusinów, 3 Ukraińców, 1 Kenijczyk i 1 Etiopczyk. Z Polaków najlepiej wypadł Łukasz Wirkus. Borzytuchomski biegacz z Taleksu Borysław był trzynasty na mecie. Jego czas to 52.36 min,

Ze stawki kobiet najwięcej powodów do radości miała Białorusinka Nastassia Starovoitova. 30-letnia biegaczka zwyciężyła w czasie 55.26 min. Z Polek najlepiej zaprezentowała się Wioletta Uryga (Kluczbork). Była dziewiąta z czasem 1.01.23 godz.

W XVII Ogólnopolskim Biegu Samorządowym Bursztyn Jarosławca na 2 kilometry triumfował Adam Musiał z Krzyża - 7.16 min.