Łukasz Konstanty
Tim Lucin i jego koledzy z zespołu niespodziewanie ograli Telekom Veszprem.
Tim Lucin i jego koledzy z zespołu niespodziewanie ograli Telekom Veszprem. Fot. PAP/Szymon Łabiński
Miłą niespodziankę w czwartkowy wieczór sprawili szczypiorniści Orlenu Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski po znakomitym spotkaniu wygrali z węgierskim Telekomem Veszprem 37:30 (18:11) w 10. kolejce Ligi Mistrzów, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w tej edycji europejskich rozgrywek.

Znakomita pierwsza połowa Orlenu Wisły

Ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto w polsko-węgierskiej rywalizacji bardziej zasłużył na zwycięstwo. Dość powiedzieć, że przez całe spotkanie goście ani razu nie prowadzili, a kroku naszej drużynie dotrzymywali jedynie do stanu 4:4. Wtedy właśnie płocczanie wrzucili wyższy bieg, grali skutecznie w ataku, a w bramce dobrze radzili sobie Marcel Jastrzębski, który tym razem wybiegł na parkiet w podstawowym składzie, a także pojawiający się w trakcie meczu Mirko Alilović.

Znakomita pierwsza część spotkania, podczas której ręce same składały się do oklasków, zakończyła się wysokim prowadzeniem Orlenu Wisły 18:11. W przerwie kibice zastanawiali się, czy ich ulubieńcy zdołają po przerwie zagrać na podobnym poziomie i dowiozą korzystny wynik do ostatniej minuty.

Nieskuteczna pogoń Telekomu Veszprem

W drugiej części gry szczypiorniści Telekomu rzucili się do odrabiania strat. W pewnym momencie przewaga gospodarzy stopniała do zaledwie trzech oczek (24:21), a w dodatku Mirsad Terzić został na dwie minuty odesłany na ławkę kar. Dobrze dysponowani tego dnia Nafciarze nie pozwolili jednak, by pogoń rywala okazała się skuteczna. Trafienia Tomasa Pirocha i Lovro Mihicia sprawiły, że przewaga ponownie wzrosła do pięciu bramek i już do końca spotkania utrzymywała się na bezpiecznym poziomie.

Zespół z Płocka ma obecnie na koncie sześć punktów i zajmuje szóstą lokatę w tabeli. Tyle samo oczek zgromadził plasujący się na siódmej pozycji portugalski FC Porto i prawdopodobnie między tymi drużynami rozstrzygnie się, kto awansuje do kolejnej rundy.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Orlen Wisła rozegra 15 lutego 2024 roku, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z niemieckim SC Magdeburg.