Zwycięstwo i porażka Energii Adkonis w Sopocie

Michał Piątkowski
Gospodarzem IV turnieju dywizji A była tym razem Akademia Koszykówki 7 Sopot.

Słupski zespół w pierwszym meczu rywalizował z SKS GAMA Starogard Gdański. Przez 38 minut zespół ze Starogardu prowadził w tym meczu. Jednak mocna obrona w końcówce i skuteczna gra w ataku pozwoliły zawodnikom Energii Adkonis przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wynik meczu: 46:38 dla słupszczan.

W meczu o pierwsze miejsce nasi koszykarze zmierzyli się z Młodymi Lwami SP27 Gdańsk. Wysoko wygrana I kwarta przez gdańszczan (22:8) pozwoliła im kontrolować mecz. Mimo ambitnej postawy gracze ze Słupska nie zdołali dogonić przeciwnika i ostatecznie ulegli 51:71.

Tym samym Energa Adkonis Słupsk zajęła 2 miejsce i weźmie udział w turnieju finałowym ligi zuchów U11, który odbędzie się 22 kwietnia.

W składzie słupskiej drużyny, w ramach współpracy wystąpili zawodnicy Pomorska Akademia Piłkarska "Grasz".