Zwycięzcą biegu w Korzybiu został Jarosław Cichocki

(res)
Podczas XVIII Biegu w Korzybiu wzięło udział 207 uczestników.
Podczas XVIII Biegu w Korzybiu wzięło udział 207 uczestników. Kamil Nagórek
Jarosław Cichocki z Białogardu i Białorusinka Elena Makolova wygrali w XVIII Biegu im. Elżbiety Garduły w Korzybiu.
XVIII Bieg im. Elzbiety Garduly w Korzybiu

XVIII Bieg im. Elżbiety Garduły w Korzybiu

207 uczestników miało do pokonania 10 kilometrów i 500 metrów. Aby pobić rekord frekwencji zawodów z 2007 roku (222 biegnących), zabrakło 16 zawodników. Po starcie na czele usadowiła się 10-osobowa grupa, która wraz z kolejnymi pokonanymi kilometrami zmniejszała się. Odpadali z niej zawodnicy, którzy nie wytrzymali tempa.

Wygrał Jarosław Cichocki (Białogard), który tym samym sprawił sobie urodzinowy prezent. Tego dnia kończył bowiem 40 lat. Jego czas to 34 minuty i 14 sekund. Za zwycięstwo otrzymał 500 zł.

- Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji, ale powiem szczerze, że nie liczyłem na zdecydowaną wygraną - wyznał na mecie zmęczony, ale szczęśliwy zwycięzca. - Trasa w Korzybiu jest wspaniała - dodaje.

Jako drugi finiszował Paweł Piotraschke (Lęborski Klub Biegacza Braci Petk) - 34.27 min. Na kolejnych pozycjach zameldowali się: Łukasz Wirkus (Talex Borysław Borzytuchom) - 34.43 min, Sebastian Wąsicki (LKB Braci Petk) - 35.41 min, Dawid Dworak (UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork) - 36.12 min, Zbigniew Kaszewski (Talex Borysław) - 36.27 min.

U pań wygrała Elena Makolova. Białorusinka nie dała szans rywalkom i przybiegła na metę wygrała w czasie 40.44 min. Kolejne miejsca zajęły: Weronika Wójcik (Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański) - 41.26 min, Antonina Rychter (UKS Jedynka Szczecinek) - 41.31 min.

Klasyfikację drużynową wygrał Klub Biegacza Goch Bytów. Na drugim miejscu został sklasyfikowany LKB Braci Petk Lębork. Trzeci był Florian Chojnice.

Starterem był Jan Huruk, siódmy maratończyk igrzysk w Barcelonie. Bieg ukończyło 205 zawodników.