MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maj w kinie Rejs. Filmy nowe i kultowe. Sprawdź, na co warto się wybrać

OPRAC.:
Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Kryminały, filmy psychologiczne, dokumenty - kino Rejs zaprasza w maju na seanse, dyskusje i ciekawe wydarzenia
Kryminały, filmy psychologiczne, dokumenty - kino Rejs zaprasza w maju na seanse, dyskusje i ciekawe wydarzenia Materiały promocyjne
Filmy z całego świata, retransmisje widowisk, dyskusje po projekcjach klubowych i festiwal Millennium Doc Against Gravity. Kino Rejs w Słupsku zaprasza na seanse filmowe i związane z filmem wydarzenia.

Kto nie zdąży w kwietniu, ten jeszcze w pierwszy dzień maja będzie miał okazję pośmiać się w słupskim kinie Rejs na kryminalnej komedii zrealizowanej przez francusko-belgijski duet Abel & Gordon (Spadająca gwiazda) albo przyjrzeć karierze wrestlerskiej rodziny Von Erich (Bracia ze stali).

W czwartek, 2 maja, w ramach spotkań DKF Projekcja zobaczymy przedpremierowo nowy film Hirokazu Koreedy “Monster”. Pozornie drobne zdarzenie na szkolnym korytarzu zostanie opowiedziane z trzech różnych perspektyw: chłopca, rodzica i szkoły, a my - dzięki szkatułkowej narracji - kilkukrotnie będziemy zmieniać punkty widzenia i ocenę bohaterów.

Rzadko na rejsowym ekranie gości kino akcji, tym bardziej warto zwrócić uwagę na nowy film Alexa Garlanda.“Civil War”to swojego rodzaju science-fiction, osadzona w niedalekiej przyszłości historia grupy dziennikarzy przemierzających pogrążoną w bratobójczej walce Amerykę.

Do pozornie diametralnie odmiennego świata przeniesie nas film „Joika”. Tę opartą na faktach historię jednej z pierwszych Amerykanek przyjętych do Moskiewskiej Akademii Baletu Bolszoj, ogląda się niczym film grozy: za pięknem tańca kryje się ból, okrucieństwo i brutalna rywalizacja.

Wielkie widowiska wracają do Rejsu. Obejrzymy retransmisję spektaklu „Vanya”z National Theatre w Londynie. To śmiała reinterpretacja klasycznej sztuki Czechowa „Wujaszek Wania". Uznany brytyjski aktor Andrew Scott wciela się w galerię niezwykłych bohaterów, by ukazać złożoność ludzkiej natury, jej komizm i tragizm. Jeden jedyny pokaz odbędzie się w sobotę, 4 maja, o godzinie 15.30.

Podupadłe górnicze miasteczko i jego pogrążeni w marazmie mieszkańcy są bohaterami najnowszego filmu Kena Loacha „The Old Oak". Gdy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami, frustracja i niechęć do obcych sięgają zenitu. Jeden z najważniejszych brytyjskich reżyserów po raz kolejny bierze na warsztat ważny społecznie temat i zastanawia się nad przyczynami ksenofobii u swoich rodaków.

„Słońce wschodzi raz na dzień", ludowa ballada w reżyserii Henryka Kluby, zachwyca oprawą zarówno plastyczną, zrealizowaną na wzór malarstwa naiwnego, jak i muzyczną, wzbogaconą pieśniami Zygmunta Koniecznego w wykonaniu chóru z Istebnej. Film kino Rejs zaprezentuje w sobotę, 11 maja, w ramach „Krótkiej historii polskiego kina” z wideoprelekcją Tomasza Kolankiewicza i angielskimi napisami. Wszystkie bilety w cenie 10 zł. Początek seansu o godzinie 16.

Na majową debatę Po Filmie Rejs zaprasza w niedzielę, 12 maja. Pretekstem do spotkania będzie projekcja filmu „Misja". Ten wyjątkowy dokument produkcji National Geografic opowiada historię młodego amerykańskiego misjonarza Johna Chau, który został zabity w listopadzie 2018 przez mieszkańców wyspy Sentinel Północny w trakcie próby nawracania jej mieszkańców na chrześcijaństwo. Zaproszenie do rozmowy przyjął ksiądz Wojciech Froehlich, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Słupsku, a spotkanie poprowadzi Mateusz Marecki. Początek pokazu o godzinie 16.

Na jednym tylko pokazie, tym razem w ramach czwartkowych spotkań DKF Projekcja, zobaczyć będzie można najnowszy film tureckiego mistrza Nuri Bilge Ceylana. „Wśród wyschniętych traw” to przepiękne wizualnie, melancholijne, pełne namysłu i dygresji studium narcyzmu. Celyan kreśli portret człowieka zapatrzonego w puste ideały, wiecznie oskarżającego świat dookoła, zaślepionego własnym egoizmem. To kino epickie, cierpliwie budowane z impresji, fenomenalnych dialogów i statycznych, przemyślanych ujęć.

W weekend 17-19 maja odbędą się weekendowe pokazy w ramach 21. edycji festiwalu Millennium Doc Against Gravity. Zobaczymy sześć pełnometrażowych filmów dokumentalnych, poświęconych między innymi historii YouTube’a, mistrzostwom świata kobiet w piłce nożnej i życiu w harmonii z naturą na norweskiej farmie. Poznamy także ekscentryczne życie Anity Pallenberg i człowieka, który prowadzi klinikę dla kolibrów, a ponadto dowiemy się więcej o muzyce techno i kulturze rave w Polsce.

Dokumentem jest także kolejny film na majowym afiszu Rejsu: „Anselm”, czyli filmowy portret niemieckiego artysty Anselma Kiefera. Po pamiętnej „Pinie” Wim Wenders proponuje kolejne immersyjne doświadczenie filmowe, dzięki któremu możemy wkroczyć do świata twórcy i jego dzieł.

Mamom z okazji ich majowego święta kino Rejs dedykuje włoską komedię „Jutro będzie nasze”. To historia banalnego, pełnego trudów i wyrzeczeń życia pozornie zwyczajnej gospodyni domowej, która pewnego dnia, ku zaskoczeniu wszystkich, buntuje się i dokonuje zaskakująco śmiałych czynów. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

„Powoli”, rzadki na naszych ekranach reprezentant kinematografii litewskiej, to niebanalna, zmysłowa i prowokacyjna love story o idealnie dobranej parze, którą rozdziela jednak aseksualność partnera. Czy związek w takiej sytuacji jest w ogóle możliwy?

W majową „Podróż ze sztuką” wybierzemy się do Madrytu. „Muzeum Prado. Kolekcja cudów" odsłoni przed nami unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, niemieckiego, a po dziełach Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Goi i El Greca oprowadzi nas sam Jeremy Irons.

Na tradycyjne warsztaty familijne Rejs zaprasza w niedzielę, 19 maja, o godzinie 12, a pretekstem do twórczej zabawy będzie animacja „Strażniczka smoków". Jak zawsze, liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona i obowiązują zapisy (kontakt: 507 846 243)

Uwaga. Seanse klubowe w DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) o godzinie 18 i rozpoczyna je prelekcja filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę podyskutować o filmie przy gorącej herbacie, kino zaprasza po pokazie do sali Tango (wejście z holu kina). Miesięczny karnet w cenie 52 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.

od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza