Zaśmiecony teren przy ulicy Gdyńskiej

  Zaśmiecony teren przy ulicy Gdyńskiej

  Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dzikie wysypisko śmieci przy ul. Gdańskiej w Słupsku.

  Dzikie wysypisko śmieci przy ul. Gdańskiej w Słupsku. ©Krzysztof Tomasik

  Pisaliśmy już nie raz o dzikich wysypiskach śmieci w Słupsku i okolicach. Okazuje się, że takich miejsc jest pełno.
  Dzikie wysypisko śmieci przy ul. Gdańskiej w Słupsku.

  Dzikie wysypisko śmieci przy ul. Gdańskiej w Słupsku. ©Krzysztof Tomasik

  Tam dzwoń

  Tam dzwoń


  Poniżej przedstawiamy numery telefonów służb, które zajmują się wywozem śmieci i uprzątaniem zanieczyszczonych terenów.

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku - tel. 059 843 40 22, 843 40 23, 843 40 93.

  Firma Usługi Komunalne "Ład" - tel. 059 840 44 70. d Zarząd Terenów Zieleni Miejskiej i Cmentarzy Komunalnych - tel. 059 841 37 22.

  W sprawie dzikich wysypisk zgłoszenia przyjmuje wydział gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska - tel. 059 848 84 19.  W pobliżu Izby Wytrzeźwień, przy ulicy Gdyńskiej w Słupsku, znajduje się zarośnięty chaszczami teren, który jest pełen śmieci.

  To już kolejny sygnał od naszych czytelników dotyczący odpadów i nieczystości w mieście.

  "Mógłby to być prawie park, a jest zarośnięty chaszczami teren, gdzie można znaleźć w krzakach stary telewizor, zlewozmywak, druty, potłuczone butelki i inne śmieci. Nikt nie dba o stary drzewostan. Uschnięte drzewa przewracają się lub stoją tylko podparte o sąsiednie. W pobliżu są stare altanki częściowo zdewastowane, w których menele piją alkohol. Studzienka kanalizacyjna nie posiada pokrywy. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie." - napisał do nas zaniepokojony czytelnik, mieszkaniec pobliskiej ulicy Kalinowej w Słupsku (nazwisko do wiadomości redakcji).

  Pojechaliśmy na miejsce. Wygląda na to, że ktoś bezprawnie wyrzuca tam zużyty sprzęt i pozbywa się nieczystości. Kolejne małe wysypisko śmieci, które leżą nieuprzątnięte od dłuższego czasu. Często jednak trudno dowiedzieć się kto zajmuje się podobnymi sprawami.

  Postaraliśmy się poinformować odpowiednie służby o tym problemie. Okazało się, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku nie zajmuje się oczyszczaniem tego terenu.

  Tam jednak dowiedzieliśmy się, że "dzikimi wysypiskami" zajmuje się wydział gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska. Pracownik wydziału przyjął nasze zgłoszenie.

  - Sprawdzimy ten teren w najbliższym czasie i jeśli faktycznie teren jest zaśmiecony postaramy się go uprzątnąć - powiedziała nam pracownica wydziału.

  Ale z Izbą Wytrzeźwień przy ulicy Gdyńskiej sąsiaduje także firma Usługi Komunale "Ład". - Akurat ten obszar nie znajduje się pod naszym nadzorem - powiedział nam Jan Lange, właściciel "Ładu". - Ale w ramach "sąsiedzkiej" pomocy zajmiemy się ponadwymiarowo tą okolicą. Podeślę tam ludzi, którzy uprzątną śmieci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo