Człuchów > Skarbnik z wyrokiem na karku

  Człuchów > Skarbnik z wyrokiem na karku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Alicja Krauze, skarbnik Starostwa Powiatowego w Człuchowie, rok temu została skazana za jazdę po pijanemu, ale dalej sprawuje swoje stanowisko.

  Krauze rok temu została skazana prawomocnie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji. "Głosowi" wyznała wczoraj nieoczekiwanie, że feralnego dnia to nie ona prowadziła samochód, lecz jej mąż.
  - Okłamała pani policję - spytał reporter "Głosu".

  - Mój mąż jest obcokrajowcem. Groziłoby mu wydalenie. Wzięłam całą sprawę na siebie - odpowiedziała Krauze.

  Tłumaczy, że rok temu, będąc na urlopie zaszła na chwilę do pracy, stamtąd zadzwoniła do męża, by po nią przyjechał. Już razem wjeżdżając w wąską ulicę kierowca zahaczył o lusterko innego auta.

  - Poddałam się badaniu krwi. Byłam nietrzeźwa - stwierdziła wprost Krauze.
  Wyrok oznacza, że pani skarbnik nie może pracować w samorządzie. Ustawa o pracownikach samorządowych zabrania zatrudniania osób, wobec których zostały orzeczone wyroki karne. Stosunek pracy powinien zostać rozwiązany z nimi niezwłocznie.

  Pracodawca Krauze - Aleksander Gappa na razie prowadzi postępowanie wyjaśniające. - Jego wyniki będą znane we wrześniu - stwierdza.
  - Starosta nic nie wiedział o tym - dodaje Krauze. Nie potrafiła jednak powiedzieć nam czemu zataiła przed nim informację o sądowym wyroku.

  Skarbnik jest jednym z lepiej opłacanych urzędników człuchowskiego starostwa. Według oświadczenia majątkowego za 2006 rok zarobiła 153 tysiące złotych brutto.

  Michał Kowalski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo