Kraj > Pierwsze decyzje rządu

  Kraj > Pierwsze decyzje rządu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Rząd zdecydował we wtorek, że w sejmie będą kontynuowane prace nad trzema projektami ustaw, które opracował gabinet Jarosława Kaczyńskiego.

  Chodzi o projekty nowelizacji: Karty nauczyciela, ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych i ustawy o doradztwie podatkowym.

  Projekt nowelizacji Karty nauczyciela zakłada obliczanie wysokości wynagrodzenia nauczycieli na podstawie oddzielnej kwoty bazowej, która będzie określana corocznie w ustawie budżetowej. Ma to uniezależnić wysokość ich wynagrodzenia do wynagrodzeń innych pracowników budżetówki.

  Ta oddzielna kwota bazowa - określona w projekcie budżetu państwa, służąca do obliczania wynagrodzenia nauczycieli w 2008 roku - ma wynieść 1.947,81 zł (ma być wyższa od obowiązującej w tym roku o 62,22 zł) Projekt zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych wprowadza możliwość przyznania Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotacji celowej na dofinansowanie wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w 2008 r.

  W budżecie państwa zarezerwowano do 25 proc. funduszy zapewniających realizację tego zadania.

  Natomiast projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym przewiduje, że doradcy podatkowi będą mogli prowadzić księgi podatkowe oraz inne ewidencje do celów podatkowych w imieniu i na rzecz podatników, a także płatników i inkasentów.

  Na liście projektów ustaw skierowanych do sejmu VI kadencji przez poprzedni rząd jest 48 dokumentów. Ministrowie do końca listopada mają wskazać, które projekty akceptują, a do których zamierzają wprowadzić zmiany. Mogą również zaproponować wycofanie danego projektu z sejmu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo