Ustka > Saperzy przygotowani do akcji w kurorcie

  Ustka > Saperzy przygotowani do akcji w kurorcie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Saperzy ze Świnoujścia jutro rozpoczną akcje poszukiwania min w Bałtyku w pobliżu Ustki. Natknął się na nie Jerzy Szymeczko ustecki płetwonurek.

  We wtorek do Ustki ma przypłynąć okręt ORP Czajka z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia, który przywiezie specjalistów z Grupy Płetwonurków Minerów. Saperzy najpierw przystąpią do rozpoznania, czy znalezisko Jerzego Szymeczki, to faktycznie miny.

  - Są trzy sposoby na identyfikację podwodnych przedmiotów - wyjaśnia por.
  Jacek Kwiatkowski z 8 Flotylli. - Pierwszy to zbadanie dna specjalnym urządzeniem hydrologicznym ze statku (rodzaj sonaru - przyp. red.). Drugi - badanie podwodnym urządzeniem zdalnie sterowanym z kamerami i trzec nurkowanie saperów.

  W zależności od tego w jakim stanie będą miny, mogą zostać zabrane lub zdetonowane na miejscu. Saperzy szacują, że operację uda im się przeprowadzić do końca roku. - Wszystko jednak zależy od pogody - dodaje porucznik.

  Miny na początku listopada znalazł Jerzy Szymeczko, płetwonurek, poławiacz bursztynu i rzeźbiarz z Ustki. Ponadto natknął się na ludzkie kości, które zostaną zbadane po oczyszczeniu dna z min.

  Piotr Kawałek

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo