GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Słupsk > Nie odpowie za masakrę na Narutowicza

  Słupsk > Nie odpowie za masakrę na Narutowicza

  Bogumiła Rzeczkowska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Krzysztof A., który nie pomógł konającej kobiecie, wyszedł z aresztu. Najpierw był podejrzany o okrutny mord. Teraz odpowie tylko za znieczulicę.

  Pięć miesięcy temu śmierć 42-letniej Beaty K. wstrząsnęła Słupskiem. Kobieta zginęła w czasie awantury po grillu w nocy z 9 na 10 lipca. Zmasakrowana ofiara miała m.in. złamane żebra, pękniętą wątrobę i komorę serca, krwiaki mózgu. Jej mieszkanie w domu przy ul. Narutowicza było kompletnie zdemolowane.

  O zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem słupska Prokuratura Rejonowa najpierw podejrzewała konkubenta ofiary - 43-letniego Dariusza Z. oraz 35-letniego Krzysztofa A.ze Słupska. Ten drugi ukrywał się przed organami ścigania u swojej konkubiny. Po dwóch miesiącach od zbrodni trafił do aresztu.

  Twierdził, że nie było go w mieszkaniu ofiary. Teraz prokuratura wypuściła go na wolność. Dlaczego?

  - Zeznania świadków i ekspertyzy biegłych sprawiły, że zmieniliśmy podejrzanemu zarzut - mówi Maria Pawłyna, słupski prokurator rejonowy - Mężczyzna jest podejrzany o nieudzielanie pomocy pokrzywdzonej. Ma dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

  Akt oskarżenia będzie gotowy pod koniec grudnia. Dariuszowi Z. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi 25 lat więzienia albo dożywocie. Kodeks karny nie przewiduje niższej kary. Krzysztofowi A. za nieudzielenie pomocy grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo