Pomorskie > Chłopiec zasypany w żwirowni

  Pomorskie > Chłopiec zasypany w żwirowni

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Wczoraj po południu w miejscowości Nicponia (gm. Gniew) 14-letni chłopiec zginął w wykopanym przez siebie i swoich kolegów piaskowym tunelu. O tragicznym wypadku powiadomiono komisariat w Gniewie.

  Na miejscu darzenia ustalono, że sześciu chłopców ze wsi Nicponia w wieku od 14 do 15 lat od kilku miesięcy, dla zabawy, kopali w pobliskim lesie, w piaszczystej skarpie dwa tunele.

  Tunele prowadzące wzdłuż skarpy miały długość po kilka metrów każdy.
  Wczoraj chłopcy wrócili do miejsca zabawy tuż przed godz.: 14.00. Po kilkunastu minutach kopania jednego z tuneli ziemia wewnątrz niego osunęła się i przygniotła jednego z chłopców. Początkowo koledzy sami próbowali odkopać towarzysz, ale ponieważ nie mogli sobie poradzić na pomoc wezwali jego matkę. Ta zawiadomiła policję.

  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i strażacy. W kilka minut odkopali 14-latka i wyciągnęli go na zewnątrz. Niestety chłopak zmarł w wyniku prawie półgodzinnego przebywania w zasypanym tunelu.

  Prokuratura i policja badają okoliczności zdarzenia. Wydrążone przez chłopców tunele zostały zasypane przez strażaków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo