Region > Powstaje Centrum Kształcenia na Odległość w...

  Region > Powstaje Centrum Kształcenia na Odległość w Borzęcinie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Już 1 lutego ma rozpocząć działalność gabinet Centrum Kształcenia na Odległość w Borzęcinie w gminie Dębnica Kaszubska. Będzie się mieścić w budynku miejscowej szkoły podstawowej. Jego podstawą będzie 10 komputerów połączonych z szerokopasmowym internetem.

  Program ten jest realizowany wspólnie przez władze samorządowe oraz Konsorcjum Centrum Kształcenia na Odległość z Zielonej Góry.

  - Weszliśmy w ten program, bo zdajemy sobie sprawę, że na terenie naszej gminy mieszka sporo osób, które nie są w pełni sprawne, a mogłyby zdobyć przygotowanie do posługiwania się komputerem i internetem. To właśnie z myślą o nich powstał program, który ma trwać cztery lata. W tym czasie zainteresowane osoby będą mogły korzystać co tydzień z 20 godzin zajęć szkolenia na odległość - tłumaczy Eugeniusz Dańczak, wójt Dębnicy Kaszubskiej.

  Wójt zapewnia, że zainteresowani szkoleniami będą mieli zapewniony dojazd przez gminę.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo