Piłka nożna > Arka II Gdynia - Gryf 95 Słupsk 0:4 (0:1) (wideo, zdjęcia)

Paweł Kryszałowicz strzelił ładnego gola z rzutu wolnego. Zanotował także dwie asysty. Jarosław Stencel
W czwartkowym meczu IV ligi Pomorze, Gryf 95 Slupsk pokonal na wyjeLdzie Arke II Gdynia 4:0 (1:0).

Arka II Gdynia - Gryf Słupsk 0:4

Kolejne punkty zdobyli piłkarze słupskiego Gryfa 95. W wyjazdowym meczu pokonali Arkę II Gdynia 4:0.

Spotkanie w pierwszej części toczyło się w leniwym tempie. Gra odbywała się przeważnie w środku pola. Mało było strzałów na bramkę. Ze strony gospodarzy nawet wcale. Było to zasługą dwójki stoperów, Tomasza Bukowskiego i Wojciecha Polakowskiego, którzy na zagrożenie pod bramką Marcina Rusakiewicza nie pozwalali. Słupszczanom też ciężko było jakieś okazje wypracować. Dopiero w 18 minucie silny i celny strzał oddał Łukasz Mokrzycki, ale bramkarz Arki II nie dał sie zaskoczyć. Tuż przed przerwą bardzo nieliczna publiczność, zobaczyła pierwszego gola w tym spotkaniu. Z 25 metrów rzut wolny za faul na Mateuszu Bieleckim wykonywał Wojciech Polakowski. Wrzucił lewą nogą piłkę w pole karne, a ta odbiła się od murawy i w samo okienko wpadła do siatki.

W drugiej połowie gra toczyła się już wyraźnie pod dyktando gryfitów, którzy strzelali kolejne gole. W 64 minucie okazję miał Gracjan Szymański, ale syn trenera gospodarzy Bartosz Mierzejewski, wygarnął mu piłkę spod nóg. Chwilę później było już lepiej. Paweł Kryszałowicz dośrodkował po ziemi w pole karne, a tam czekał już na piłkę Szymański i z 7 metrów trafił do siatki. W 72 minucie ładną akcję Patryka Pytlaka i Szymańskiego niecelnym strzałem kończy Kryszałowicz. Zrehabilitował się dwie minuty potem. Pięknym uderzeniem z 20 metrów z okolic narożnika pola karnego pokonał bramkarza gości. Piłka wpadła w górny róg odbijając się jeszcze od słupka. Kolejny gol to znów zasługa Kryszałowicza. Dobrym podaniem uruchomił Dawida Fursę, który wyszedł sam na sam i bez problemu, strzałem w dolny róg umieścił futbolówkę w bramce. Zawodnik ten miał jeszcze dwie szanse, ale raz jego strzał był niecelny, a raz obronił Mierzejewski. Po rzucie rożnym niecelnie głową strzelał też Pytlak. Gospodarze jedyną okazję mieli w 87 minucie. Rzut karny wykonywany przez Jarosława Felisiaka (były gracz SUKP Słupsk) obronił Rusakiewicz. To druga jedenastka, jaką wyłapał w tym sezonie.

Arka II Gdynia - Gryf 95 Słupsk 0:4 (0:1)

0:1 Wojciech Polakowski (42 - wolny), 0:2 Gracjan Szymański (68), 0:3 Paweł Kryszałowicz (74 - wolny), 0:4 Dawid Fursa (80)

żółte kartki: Damaszke (Arka II); Bukowski, Polakowski (Gryf 95)

Arka II: Mierzejewski - Chełmikowski, Krauze, J. Damaszke, Ćwiklik (79 Kałdowski), Wesołowski, Kowalski (79 Basiński), Felisiak, Dziubiński (61 Meler), Hempel (61 Pawłowski), Krzemiński

Gryf 95: Rusakiewicz - Pluta (81 Iwański), Bukowski, Polakowski (83 Świdziński), Bielecki, A. Mokrzycki (74 Fursa), Pietras, Ł. Mokrzycki, Pytlak, Kryszałowicz, Szymański (76 Kozłowski).