Komunikacja > Pociągiem nad samo morze

  Komunikacja > Pociągiem nad samo morze

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zeszłoroczny pomysł reaktywacji pociągów dalekobieżnych do Ustki okazał się sukcesem. Wiadomo już na pewno, że i w tym roku bezpośrednie pociągi pośpieszne dojadą do nadmorskiego kurortu z Katowic i Krakowa.

  Niemal wszystkie wagony obu pospiesznych składów kursujących w ubiegłym roku do samej Ustki, były zapełnione w 100 procentach. Obawy kolejowej spółki PKP Przewozy Regionalne w związku z reaktywacją dalekobieżnych połączeń z Ustką były więc bezpodstawne.

  Niestety kolej nie zdecydowała sie na wydłużenie do Ustki kursów z Poznania.
  W tym roku na odcinku Słupsk - Ustka pociągi pospieszne nie będą zatrzymywały się na stacjach w małych miejscowościach. - Zeszłoroczne postoje obu składów na stacjach w Strzelinku czy Charnowie nie podniosły liczby klientów, a pociąg do Ustki jechał dłużej - tłumaczy pracownik PKP.

  Pierwsze wagony z turystami z głębi kraju ruszą 21 czerwca, a kursowanie zakończą 31 sierpnia.

  Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek: oba pociągi prowadzić będą prowadzić wagony przystosowane do przewozu rowerów.

  Michał Szymajda

  Pospiesznym do Ustki

  - Odjazd z Katowic o 5:34 przez Opole, Poznań, Wrocław, Piłę na 16:45 w Ustce. Odjazd z Ustki o godzinie 11:35 na godzinę 23:10 w Katowicach.
  - Odjazd z Krakowa o 18:35 przez Częstochowę, Bydgoszcz, Piłę na 8:27 w Ustce. Odjazd z Ustki o 18:22 na godzinę 8:44 w Krakowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo