Gryf 95 Słupsk - Polonez Bobrowniki 2:0 (2:0) (wideo, zdjęcia)

Piłkarze Gryfa 95 (czerwone stroje) stawali na głowie, aby wygrać  z Polonezem.
Piłkarze Gryfa 95 (czerwone stroje) stawali na głowie, aby wygrać z Polonezem. Krzysztof Tomasik
Czternaście lat czekali słupscy kibice na bramki Pawła Kryszałowicza na stadionie przy ulicy Zielonej.
W dniu Świeta Konstytucji 3 Maja, Gryf 95 Slupsk w kolejnym meczu IV ligi Pomorze pokonal Poloneza Bobrowniki 2:0 (2:0).

Gryf Słupsk - Polonez 2:0

Dzięki jego grze i celnym strzałom Gryf 95 Słupsk pokonał Poloneza Bobrowniki 2:0 (2:0).

Od początku spotkania wyraźnie przeważali gryfici. Goście ustawili się w okolicach własnego pola karnego i w ten sposób próbowali przeszkadzać słupskim napastnikom.

Jednak Paweł Kryszałowicz szybko znalazł sposób na sforsowanie tego muru. Piłkę podał mu Gracjan Szymański i Kryszałowicz z 7 metra nie miał kłopotu ze skierowaniem jej do siatki. Przed przerwą rozegrał dokładnie rzut rożny z Łukaszem Mokrzyckim i z okolic narożnika pola karnego posłał futbolówkę za kołnierz golkiperowi Poloneza.

Goście, schowani za podwójną gardą, co jakiś czas próbowali stwarzać sobie sytuacje, jednak nie były one wielkim zagrożeniem dla bramki Marcina Rusakiewicza. To on sam raz taką sobie sprokurował, wypuszczając piłkę z rąk po rzucie rożnym. Raz strzelał niecelnie Grzegorz Rzadkiewicz, a raz Kryszałowicz i skutecznym wślizgiem wyłuskał piłkę Jackowi Rubinowiczowi.

Po przerwie słupszczanie nie forsowali już zbytnio tempa, mając w perspektywie dwa trudne mecze z Arką II oraz Bytovią. - Zdecydowana przewaga Gryfa. Gospodarze przewyższali nas techniką oraz organizacją gry. Ze swej strony na pewno podjęliśmy walkę na tyle, na ile nas stać w dniu dzisiejszym, ale to jest za mało, by wygrać z zespołem takim jak Gryf 95 - powiedział Tadeusz Wanat junior, trener Poloneza.

- Różnica między nami a Polonezem była widoczna. Podkreślił ją dokładnie Kryszałowicz - stwierdził Wojciech Polakowski, trener Gryfa 95.

Gryf 95 Słupsk - Polonez Bobrowniki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kryszałowicz (15), 2:0 Kryszałowicz (41).

Gryf 95: Rusakiewicz, Iwański, Bukowski (81 Pietras), Jarowski, Bielecki, Fursa, Ł. Mokrzycki (73 Świdziński), Waleszczyk, Pytlak (61 Kozłowski), Kryszałowicz (89 A. Mokrzycki), Szymański.

Polonez: Mikołajczak, Juśkiewicz, Moszczyński, D. Giszka, P. Staszczuk (63 Kamiński), Duda (76 Zagórowski), Rzadkiewicz, Wanat (63 M. Kozak), Solczak (63 Janusz), Ciemniewski, Rubinowicz.

Migawki z meczu

Trenerzy o meczu

Koniec zwycięskiej serii na stadionie w Przechlewie! Po czterech wygranych z rzędu u siebie pogromcą Prime Food Brdy okazał się Bałtyk. Mecz prowadzony był w szybkim tempie. Akcje przenosiły się z jednego pola karnego pod drugie.

Prime Food Brda przegrał, bo jego gracze popełnili więcej błędów. Dwie pomyłki bezbłędnie wykorzystał Wojciech Pięta. - Nasi zawodnicy byli trochę przestraszeni wysokiej stawki i momentami grali bez wiary w powodzenie - tak skomentował Józef Saładziak, kierownik przechlewskiej drużyny.

Prime Food Brda Przechlewo - Bałtyk Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Pięta (44), 0:2 Pięta (75).

Prime Food Brda: Tandecki, Żmuda-Trzebiatowski, Gostomczyk (78 Szultka), Król, Stopa, D. Szopiński, M. Wirkus, M. Szopiński (46 Wasiniewski), Klimowicz (83 Orłowski), Kwietniewski, Gibczyński.

Czarni Pruszcz Gdański okazali się minimalnie lepsi od tych Czarnych z Czarnego i wygrali 1:0. W rundzie rewanżowej czarneńska drużyna nie zdobyła jeszcze żadnego punktu na wyjeździe. Goście mogli wywalczyć remis, ale jedno gapiostwo obrońców pozbawiło ich tej szansy. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

- Nie chcieliśmy do przerwy stracić bramki - komentował Jurek Marach, szkoleniowiec Czarnych. - Niestety, to nam się nie udało i w drugiej połowie musieliśmy odważniej zaatakować, czego efektem były tylko groźne ataki. Po raz kolejny zawiodła skuteczność. Sędziowanie też nie było najlepsze. Arbiter główny faworyzował gospodarzy. Nasza sytuacja z kolejki na kolejkę jest coraz trudniejsza.

Czarni Pruszcz Gdański - Czarni Czarne 1:0 (1:0).

Bramka: 1:0 Kopeć (20).

Czarni: Handel, Łagoda, Wnuk-Lipiński, Kasperowicz, Szaciukiewicz, Jankiewicz, Szwałek (46 Łazor), Zych (46 Remieniewicz - ż.k.), Hatała - ż.k, Wegner (46 Spryszyński), Adamowicz.