Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 85:77 (zdjęcia, wideo)

Grzegorz Hilarecki
Przy ogłuszającym dopingu w Gryfii w derbach Pomorza Środkowego Energa Czarni Słupsk pokonała AZS Koszalin 85:77. Łukasz Capar

Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin

Pod koniec pierwszej kwarty sfrustrowani koszykarze koszalińskiego AZS bezradnie gestykulowali, bo uskrzydleni dopingiem zawodnicy słupskiej Energi Czarnych świetnie bronili i grali dokładnie w ataku, powiększając przewagę. Efekt to 14-punktowe prowadzenie gospodarzy i już wtedy wydawało się, że mecz będzie tylko spacerkiem.

Alley oop Oded Brandwein - Yemi Gadri-Nicholson

Otrzeźwienie przyszło natychmiast w drugiej kwarcie. Miejscowi gracze zaczęli gubić się w ataku i w obronie nie grali już tak dobrze, a koszalinianie trafiali z daleka i po kontrach. Goście wygrali tę kwartę aż dziesięcioma punktami.

Najciekawsze akcje meczu Energa Czarni - AZS Koszalin

Artur Mielczarek z AZS podsumował w przerwie: - Może na początku zjadły nas nerwy i nie wychodziło nam. Jednak zagraliśmy agresywniej w drugiej kwarcie i dało to efekt.

Harlem Shake w wykonaniu koszykarzy Energi Czarnych

Mateusz Kostrzewski z Energi Czarnych: - Zanotowaliśmy kilka głupich strat i AZS miał szansę na kontry, którą wykorzystał.

Na początku drugiej połowy goście wyszli na prowadzenie. Trójki Knutsona i Nowakowskiego, akcje Brandweina i Dabkusa (najlepszy w tym meczu strzelec zespołu) okazały się receptą, ale ta kwarta zakończyła się tylko remisem 23:23.

Andrej Urlep i Yemi Gadri-Nicholson po meczu

Gospodarze prowadzili czterema punktami i zaczęła się decydująca odsłona meczu. W jednej z akcji poturbowany został Henry (najlepszy strzelec AZS w tym meczu). Gra toczyła się już o każdy kosz, przy ostrej obronie z obu stron.

Zoran Sretenović i Sek Henry po meczu

Niestety, goście kontrowali i gdy doszli Czarnych na dwa punkty, trójką popisał się Dutkiewicz. Wynik jednak trzymał gościom Wiśniewski, ale ponownie Knutson trafił trójkę. W Gryfii wywołało to euforię, ale zaraz przy sześciu punktach przewagi na 2,5 minuty przed końcem Brandwein złapał piąty faul (15 pkt, 8 asyst!). Nie był to kłopot, bo Trice przytrzymał piłkę i popisał się dwoma akcjami, po których mecz był rozstrzygnięty.

Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 85:77 (24:10, 11:19, 23:23, 27:23)

Czarni: Nowakowski 7, Trice 3, Dutkiewicz 5, Abernethy 2, Brandwein 15, Kostrzewski 6, Dabkus 17, Tomaszek 2, Gadri-Nicholson 16, Knutson 12.

AZS: Leończyk 11, Henry 20, Wołoszyn 7, Wiśniewski 18, Bigus 0, Bennerman 0, Jones 11, Milicic 7, Mielczarek 3.