Koniec marzeń o Play-Off. Icon Sea Czarni Słupsk przegrali z Dzikami Warszawa 59:66 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przemysław Wawryk
od 7 lat
W ramach 29. kolejki Orlen Basket Ligi, Icon Sea Czarni Słupsk zmierzyli się w słupskiej hali Gryfia z Dzikami Warszawa. Był to niezwykle ważny mecz w kontekście walki o Play-Off. Niestety lepszy okazał się zespół gości, który wygrał 66:59.

Dziki Warszawa zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Grali szybko i byli bardzo skuteczni. Icon Sea Czarni Słupsk mieli duże problemy ze zdobywaniem punktów, a faule powodowały częste rzuty osobiste zespołu gości. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 9:25 na korzyść Dzików.

Michael Caffey próbował w drugiej kwarcie wziąć ciężar gry na siebie. Pomimo tych starań, zespół Czarnych notował raz po raz straty i nie trafiał otwartych rzutów. Można śmiało powiedzieć, że goście całkowicie zdominowali mecz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:38 dla Dzików. Zgromadzeni w słupskiej hali Gryfia kibice - nie byli zadowoleni. Udających się do szatni zawodników pożegnali salwą gwizdów.

Szymon Tomczak otworzył trzecią kwartę od celnego rzutu spod kosza. Czarni nie mogli sobie poradzić ze świetnie dysponowanym Dominickiem Greenem, który w łatwy sposób radził sobie z ich obroną. Słupski zespół postanowił grać bardziej agresywnie. Celne rzuty Caffeya oraz wspomnianego Tomczaka doprowadziły do tego, że przewaga Dzików zaczęła topnieć. Kibice poderwali się do głośnego dopingu. MaCio Teague wjazdem pod kosz i zdobyciem punktów zakończył trzecią kwartę. Czarni przegrywali w tamtym momencie 11 punktami.

Na czwartą odsłonę meczu, Czarni wyszli bardzo zmobilizowani. Dobra gra spowodowała, że zniwelowali prowadzenie Dzików do zaledwie 6 punktów. Niestety było to marne pocieszenie. Odpowiedź Dzików była natychmiastowa. Szybkie akcje i dobra skuteczność pozwoliła gościom na odskoczenie na bezpieczną ilość punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 59:66 dla gości.

Czarni nie mają już szans na awans do TOP8. Ostatni mecz w tym sezonie zagrają w sobotę (27 kwietnia) o godzinie 17:30 z Krajową Grupą Spożywczą Arka Gdynia.